Nowy market w Opatowie. Czy upadnie drobny biznes?

W Opatowie na działkę w sąsiedztwie jednego z marketów wjechał ciężki sprzęt.
Rozpoczęła się budowa kolejnego sklepu wielkopowierzchniowego, w którym odbywać się będzie sprzedaż ubrań i sprzętu AGD RTV.
Niestety, nie wszyscy opatowianie są z tego zadowoleni. Handlujący podobnym asortymentem obawiają się, że skończą tak, jak ich koledzy sprzedający artykuły spożywcze. Niegdyś bowiem cały handel skupiał się w okolicy rynku i biegnących do niego ulic.
-Po wybudowaniu nowego dworca w innym miejscu, a przy nim pokaźnego marketu mieszkańcy i przyjezdni zaczęli omijać rynek i tak jest do dzisiaj – słyszymy od osoby, która prowadziła sklep spożywczy w centrum. Powoli zaczął podupadać drobny handel spożywczy. Niektóre sklepy ze względu na brak klientów zostały zamknięte. Handel z centrum został także wyprowadzony poprzez przeniesienie targowiska miejskiego na obrzeża miasta.
Warto dodać, że budowany sklep powstaje na terenie dawnej mleczarni. Opatowska mleczarnia prężnie działała przez wiele lat. W swoich najlepszych latach zatrudniała nawet 140 pracowników. W 2007 r. zaprzestała produkcji wyrobów mleczarskich.
Potem majątek został podzielny i rozprzedany. Likwidacji produkcji towarzyszyły liczne protesty. Nie udało się jednak uratować państwowego majątku. Wtedy nikt o to tak naprawdę nie dbał. Ostała się tylko produkcja pysznych krówek. Dzisiaj przy ulicy Kopernika na majątku dawnej mleczarni powstają kolejne sklepy przyczyniające się do upadku drobnych, rodzinnych biznesów.

Print Friendly, PDF & Email