Akcesoria do iPhone’a: czy trzeba kupować oryginalne?

Ilość wszelkiego typu akcesoriów do telefonów, jakie są dostępne na rynku jest dziś ogromna, toteż zakup nawet najprostszego z nich może wiązać się z szeregiem dylematów, jeśli chcemy mieć pewność, że będzie dobrze spełniał swoją rolę, a jednocześnie, że nie wydaliśmy na to więcej pieniędzy, niż potrzeba. Dotyczy to zwłaszcza smartfonów firmy Apple, która stara się zarabiać także na najprostszych dodatkach, wyznaczając na nie często dość pokaźne ceny.

Największe zagrożenie czai się ze strony ładowarek

Spośród całej gamy przydatnych lub po prostu niezbędnych drobiazgów, kluczowe są te, których użytkowanie może w bezpośredni sposób zagrozić naszemu telefonowi, a więc ładowarka i towarzyszący jej kabel. Jeśli posiadamy egzemplarz nowy, prosto ze sklepu, nie mamy wyboru: zastosowanie innej niż ta dostarczana przez jego producenta najprawdopodobniej poskutkuje kłopotami z wyegzekwowaniem pomocy gwarancyjnej.

Jeżeli jednak nabyliśmy używany, co z uwagi na dużą przewagę w parametrach nad wyrobami budżetowymi nie jest przecież złym pomysłem, pole manewru mamy oczywiście dużo szersze. Na pewno nie warto sięgać po najzwyklejsze podróbki, często niegwarantujące poprawnych parametrów dostarczanego przez nie prądu, co może skończyć się nawet spaleniem telefonu, czego dalsze konsekwencje (zwłaszcza jeśli nie nadzorujemy ładowania) można sobie wyobrazić. Ale przecież oferta rynkowa nie ogranicza się do oryginałów producentów i ich imitacji.

Dziś bez kłopotu znajdziemy zasilacze dużo tańsze (choć oczywiście nie tak jak podrobione) i wykonane w sposób zapewniający ochronę przed przepięciami, zwarciami czy przegrzewaniu, wystarczy przejrzeć np. ofertę sklepu Pancernik. Kluczowe musi być dla nas nie podobieństwo do oryginałów, ale godne zaufania rozwiązania techniczne.

Ułatwić sobie życie można szeregiem drobiazgów

W przypadku przewodu, nie ma oczywiście innej opcji niż kabel lightning, ze specjalnym rodzajem wtyku. Tutaj sprawa jest dużo prostsza. Choć nie jesteśmy skazani na markowe wyroby producenta,  ich przydatność do stosowania wraz z jego urządzeniami koniecznie musi być przez niego potwierdzona, w dodatku stosowany jest specjalny identyfikacyjny chip. Tutaj oferta najróżniejszych wytwórców jest bardzo szeroka i pozwala sięgnąć po rozwiązania lepiej odpowiadające konkretnym potrzebom, niż przewód dołączony w zestawie.

Cała reszta akcesoriów, niebędąca asortymentem elektrycznym, nie budzi już tylu wątpliwości – bo któż mógłby się zastanawiać, czy warto przepłacać kilka razy za proste etui amortyzujące upadki. Dostępność wszelkiego typu obudów, zarówno dla użytkowników zasadniczo nie opuszczających miasta i ceniących sobie skromną elegancję, jak i tych aktywnych, którym potrzebne jest zabezpieczenie zdolne stawić czoła najtrudniejszym warunkom, jest nadzwyczaj szeroka. Podobnie z np. wszelkiego typu uchwytami, czyniącymi z telefonu znakomitego towarzysza podróży samochodem.

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *