W Opatowie płatne parkingi

Od tygodnia trzeba płacić za parkowanie w centrum Opatowa. Przerwa w pobieraniu opłat trwała blisko rok. Wcześniej pobieraniem opłat zajmowała się fizycznie wyznaczona do tego osoba. Teraz bilet należy wykupić w specjalnie ustawionych w mieście parkomatach.  Urządzenia zostały rozmieszczone w czterech miejscach na rynku i w jego okolicy. Są oznaczone tabliczkami.

-Strefa płatnego parkowania obejmie cały rynek, a także ulice: Ogrodową, Kościuszki, część ulicy mjra Ludwika ?Topora? Zwierzdowskiego i gen. ?Grota? Roweckiego – wyjaśnia burmistrz Opatowa, Grzegorz Gajewski.

Parkować można tylko w wyznaczonych miejscach. Część rynku, znajdująca się najbliżej ratusza, w całości wykluczona jest z możliwości parkowania. Pojawiły się tam słupki uniemożliwiające wjazd. Nie zmieni się wysokość opłaty za bilet jednorazowy. Kierowcy zapłacą 1,50 zł za godzinę postoju.

? Od 6 maja brak opłaty będzie skutkował mandatem karnym. Będzie to egzekwowane przez strażników miejskich ? mówi burmistrz G. Gajewski. Pojawi się możliwość kupienia karnetu na dłuższy czas. Bilet miesięczny będzie kosztował 40 zł, trzymiesięczny ? 100 zł. Opłaty za parkowanie obowiązują od poniedziałku do piątku od godz. 7 do 17.

Print Friendly, PDF & Email