Złoto Julii Skrzypczyk na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (zdjęcia)

W miniony weekend w ostrowieckiej hali rozegrana została Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych. Rywalizowali taekwondocy z całego kraju.
Na macie w Ostrowcu zaprezentowało się pięcioro zawodników Ostrowieckiego Stowarzyszenia Taekwondo Olimpijskiego. Podczas zawodów emocjonowaliśmy się walkami podopiecznych Wioletty Walerowicz i Piotra Czai: Jana Kwietnia, Pawła Kucharskiego, Julii Skrzypczyk, Jakuba Fulary i Patryka Goryckiego.


Nasi zawodnicy świetnie spisali się już pierwszego dnia zawodów. W konkurencji walk złoty medal zdobyła Julia Skrzypczyk, a brązowy Patryk Gorycki. Srebro wywalczył również Paweł Kucharski w konkurencji sprawnościowej, w której z kolei Jakub Fulara uplasował się na czwartym miejscu. W drugim dniu zawodów po kolejny brązowy medal sięgnął Paweł Kucharski w walkach. Natomiast Jakub Fulara i Jan Kwiecień w walkach uplasowali się na wysokich, piątych miejscach. Cztery medale ostrowieckich taekwondoków złożyły się na najlepszy występ naszych sportowców z całego województwa na tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych Świętokrzyskie 2019. 

Z pewnością są to wyniki, które plasują nasz klub wysoko w rankingu, a naszemu miasto dodadzą punktów w corocznej klasyfikacji sportu młodzieżowego. Na starcie w Ostrowcu stanęło 180 zawodników z 14 województw. Pomiędzy walkami, w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim byliśmy świadkami uroczystej ceremonii otwarcia.
-Dla wielu z was olimpiada to pierwszy turniej mistrzowski. Jednak przed Wami kolejne ważne wydarzenie. W naszej dyscyplinie mamy olimpijczyków, wierzę, że wśród was znajdują się kolejni reprezentanci Polski na igrzyskach olimpijskich. Tego wam życzę ? mówił Wojciech Kowalski, wiceprezes Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego.

-W imieniu prezydenta i starosty, chciałbym powitać was na gościnnej Ziemi Ostrowieckiej. Niezmiernie miło, że w Ostrowcu Św., mieście sportu, gościmy śmietankę tak pięknej dyscypliny, jaką jest taekwondo. Tutaj startują najlepsi w swojej kategorii. Organizatorom dziękuję za świetną pracę, a zawodnikom pragnę życzyć na początku ich drogi sportowej jak najwięcej sukcesów, by pasja, którą wkładacie w sport, przynosiła oczekiwane owoce ? powiedział Mariusz Łata ? radny miejski i naczelnik Wydziału Edukacji, Opieki Zdrowotnej i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim.
-Dziękujemy za możliwość zorganizowania tego wydarzenia. Życzę zawodnikom spełnienia marzeń. To mogą być wasze pierwsze, ale na pewno nie ostatnie laury. Dziękuje także całemu zespołowi za pomoc i za to, że razem mogliśmy przygotować oraz skoordynować tę piękną imprezę ? mówiła Wioletta Walerowicz, koordynator zawodów, na co dzień prezes i trener Ostrowieckiego Stowarzyszenia Taekwondo Olimpijskiego oraz członek komisji rewizyjnej Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego.
W czasie uroczystości otwarcia zawodów zaprezentowały się fitnesski ?Black&White?: Blanka Walczyk, Jagoda Strzębska, Liwia Delegiewicz, Zuzanna Jarecka. Za swoje występy zebrały moc braw i oklasków.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *