Otwarty wykład dr Leszka Sykulskiego. O rosyjskiej geopolityce i bezpieczeństwie Polski

Wyższa Szkoła Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Św., zaprasza na wykład otwarty dr Leszka Sykulskiego ?Rosyjska geopolityka a bezpieczeństwo Polski?, który odbędzie się 25 maja, w sobotę o godz. 17.30 w siedzibie WSBiP, w Blok B, Aula II (parter).
Leszek Sykulski ? nauczyciel akademicki (Uniwersytet im. Jana Długosza w Częstochowie), doktor nauk o polityce, historyk.
Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i Akademii Obrony Narodowej w Warszawie. Ukończył także kurs oficerów rezerwy w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu.
Pracował jako analityk ds. bezpieczeństwa międzynarodowego w Kancelarii Prezydenta RP w okresie prezydentury Lecha Kaczyńskiego. Z nominacji prezydenta zasiadał w Komisji Weryfikacyjnej ds. WSI.
Biegły sądowy przy Sądzie Okręgowym w Częstochowie w zakresie bezpieczeństwa państwa i ekstremizmu politycznego.
W przeszłości wykładał w Akademii Obrony Narodowej w Warszawie, w Akademii Polonijnej w Częstochowie i w Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim. W 2015 r. prowadził zajęcia jako profesor wizytujący w Uniwersytecie Saint Jerome w Douala (Kamerun).
Założyciel Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego (w latach 2008-2009 i 2012-2014 ? prezes zarządu, od 2014 r. prezes honorowy). Założyciel i w latach 2009-2016 redaktor naczelny kwartalnika ?Przegląd Geopolityczny?. Redaktor naczelny portalu Geopolityka.net.
Członek redakcji czasopism naukowych: ?Ante Portas ? Studia nad bezpieczeństwem? (Polska), ?Res Politicae? (Polska), ????????????? (Bułgaria), ?????????????? ????????????? (Federacja Rosyjska).

Ekspert CIRSA i Global Initiatives & Solutions.

Autor kilkudziesięciu publikacji naukowych z zakresu geopolityki.

Odznaczony Medalem Pro Patria.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *