Biała Sobota Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ i Świętokrzyskiego Centrum Onkologii

 Zbliża się lato i chętnie korzystamy z kąpieli słonecznych. Te jednak mogą być niebezpieczne. Jak zdrowo korzystać ze słońca, czy opalanie w solarium jest bezpieczne, jakie zmiany na skórze powinny nas zaniepokoić? ? na te i inne pytania będziemy się starali odpowiedzieć podczas Białej Soboty organizowanej pod hasłem ?Planuję długie życie? przez Świętokrzyski Oddział Wojewódzki NFZ i Świętokrzyskie Centrum Onkologii.

W poradniach Świętokrzyskiego Centrum Onkologii będzie można skorzystać z:

– badania znamion skórnych dermatoskopem w gabinecie dermatologicznym,

– konsultacji specjalisty dermatologa-onkologa.

Panie w wieku od 50 do 69 lat, które przez ostatnie dwa lata nie miały wykonywanej mammografii zapraszamy na badania mammograficzne, a kobiety w wieku od 25 do 59 lat, które w ciągu ostatnich trzech lat (nie chodzi o lata kalendarzowe, ale o ostatnie 36 miesięcy) nie miały wykonywanego badania cytologicznego ? na badania cytologiczne.

W ramach akcji zaplanowano także:

  • Stoisko edukacyjno- informacyjne Świętokrzyskiego OW NFZ, na którym będzie można:

– Wyrobić kartę EKUZ ? Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego.

– Pobrać materiały edukacyjno – informacyjne dotyczące:

  • czerniaka, ale także innych schorzeń onkologicznych, jak rak szyjki macicy, rak jelita, rak piersi,
  • wpływu palenia na zachorowania na choroby nowotworowe,
  • zdrowego trybu życia i odżywiania (kampania NFZ #Niecukrz).

– Odebrać specjalną dietę na 14 dni i dowiedzieć się, jak skorzystać za darmo ze specjalnego serwisu dietetycznego NFZ (dieta dopasowana do indywidualnych potrzeb). 

– Dowiedzieć się czym jest Internetowe Konto Pacjenta i jak się do niego zalogować, jak utworzyć i potwierdzić profil zaufany.

  • Stoisko edukacyjno- informacyjne Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Kielcach poświęcone między innymi profilaktyce raka skóry, a szczególnie programowi edukacyjnemu realizowanemu przez WSSE ?Znamię. Znam je?.

Zapraszamy: 25 maja, godz. 9-14, budynek główny Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, Kielce, ul. Artwińskiego 3. Naprawdę warto ?Zaplanować długie życie?.

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *