Poradnik inwestora – jak zaplanować inwestycję w halę stalową krok po kroku?

Rozważasz inwestycję w obiekt stalowy, ale nie bardzo wiesz, jak się do tego przygotować? A może ciągle masz wątpliwości? W tym artykule radzimy, na co zwrócić uwagę, jak wybrać dobrych wykonawców i dlaczego hala stalowa to rozsądny wybór.

Zacznij od określenia swoich potrzeb

Rynek budowlany bardzo się zmienia. Jeszcze do niedawna hale ze stali wznoszono tylko z uwagą na przemysł i logistykę, lecz ostatnie lata udowadniają, że to przeszłość. Coraz więcej branż adaptuje konstrukcje stalowe do swoich potrzeb, dlatego to bardzo ważne, aby inwestor zdawał sobie z tego sprawę. Zupełnie inaczej wygląda bowiem projekt hali sportowej, a inaczej projekt hali handlowej.

Musisz więc wiedzieć, w jakim celu planujesz inwestycję, znać jej potrzeby oraz określić, czy w przyszłości planujesz być może rozbudowę. Pamiętaj o tym, że nie musisz się też znać na wszystkim. To wykonawca powinien zwrócić uwagę na takie rzeczy, jak optymalne oświetlenie czy rozkład ewentualnych pomieszczeń.

Wybierz dobrą firmę

Drugim krokiem jest zrobienie swoistego researchu. To bardzo ważny etap, który należy wykonać rzetelnie. Wykonawstwo rzutuje bowiem na przyszłość całej inwestycji.

Jak znaleźć dobrego wykonawcę? Przede wszystkim zbadaj rynek. W budownictwie z reguły znana nazwa idzie w parze z jakością. Dla upewnienia się możesz sprawdzić stronę danej firmy. Powinny być na niej realizacje wcześniejszych projektów tak, jak np. na stronie Commercecon. Dzięki temu masz pewność, że firma jest profesjonalna i doświadczona.

Nie zapomnij zwrócić też uwagi na rodzaj oferowanych usług. Nie wszyscy wykonawcy dbają o każdy etap budowy. Największym błędem, który możesz popełnić jest wybór innej firmy do projektu i innej do jego realizacji. Rozważaj wybór tylko tych wykonawców, którzy działają kompleksowo.

Monitoruj rozwój prac

Każda profesjonalna firma powinna podzielić się z inwestorem planem budowy. Nie oznacza to wprawdzie, że musisz znać się na budowlance, aby sprawdzić, czy wszystko idzie zgodnie z planem. W większości wypadków wystarczy kontakt z wykonawcami, którzy zdają wyniki swojej pracy. Jeśli z jakiegoś powodu występują opóźnienia, upewnij się, że wynikają one z przyczyn niezależnych od firmy, nie np. z fuszerki.

Nie zapomnij o wykończeniówce

Czasami zdarza się, że inwestorzy zapominają o ostatnim etapie budowy – wykończeniówce. To duży błąd. Wbrew pozorom od prac wykończeniowych zależy m.in. to, czy obiekt będzie funkcjonował długo bez zarzutów. Upewnij się zatem, że firma oferuje takie usługi i dobrze

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *