W niedzielę 2. runda ?VII MosirGutwinRun 2019?

Już 2 czerwca Ośrodek Wypoczynkowy Gutwin kolejny raz w tym roku będzie gościł biegaczy z Ostrowca Świętokrzyskiego oraz bliższych i dalszych okolic. Właśnie na najbliższą niedzielę zaplanowana została 2. runda popularnego cyklu biegów ?VII MosirGutwinRun 2019 ? półmaraton i maraton na raty?.
Ideą cyklu jest zaliczenie na raty, w czterech ?podejściach? , jednego z dwóch popularnych biegów długodystansowych. Podczas każdej z sześciu rund rozgrywane są biegi na dystansie ok. 5 i 10km. Czterokrotny udział na wybranym dystansie pozwala na zaliczenie właśnie półmaratonu lub maratonu. Jeśli komuś uda się wziąć udział w pięciu lub sześciu rundach, to do końcowego wyniku zaliczone mu zostaną cztery najlepsze czasy.


W nagrodę za zaliczenie cyklu każdy uczestnik otrzyma pamiątkową koszulkę oraz medal. Koszt udziału w imprezie (we wszystkich sześciu rundach) to tylko 5zł. Tyle trzeba (jednorazowo) zapłacić za numer startowy z czipem, dzięki którym realizowany jest elektroniczny pomiar czasu.
Trasa obu biegów przebiega wokół stawów na Gutwinie oraz w położonych obok terenach leśnych.
Uczestnictwo w biegach jest obwarowane minimalnym wiekiem ? należy mieć ukończone w danym roku kalendarzowym 13 lat (w przypadku biegu na 5km) i 16 lat (w przypadku biegu na 10km).
Takie same zasady obowiązują podczas przeprowadzanego równolegle z biegiem na 5km marszu nordic walking. Amatorów marszów z kijkami również obowiązuje odpłatny numer startowy, ale także przysługuje koszulka i medal za cztery zaliczone rundy.
Podczas każdej z rund organizowane są również (tu całkowicie bezpłatne) biegi dla najmłodszych ? dla przedszkolaków na dystansie 100 metrów, dzieci z klas I-III szkół podstawowych na dystansie 300 metrów oraz dzieci z klasy IV-VI szkół podstawowych na dystansie 1 kilometra.
Podczas biegów w cyklu MosirGutwinRun promowane jest rodzinne bieganie. Drużyna rodzinna musi składać się z co najmniej dwóch osób, spokrewnionych ze sobą w linii prostej (dziecko ? rodzic ? dziadek). Warunkiem koniecznym jest zaliczenie przez drużynę obu biegów głównych (5 i 10km) przez dwóch różnych członków rodziny. Przewidziane są bonusowe punkty, za każdego kolejnego członka drużyny oraz? za wielopokoleniowość zespołu. Skład drużyny rodzinnej powinien być zgłoszony na specjalnym formularzu przed każdą rundą w biurze zawodów.
Zapisy do biegów na 5 i 10km oraz marszu nordic walking prowadzone są na stronie internetowej www.ostrowiecbiega.pl oraz w dniu imprezy w biurze zawodów od godziny 8. Bieg na 10km startuje o godzinie 9.30, a na 5km (bieg i marsz) o godzinie 11.30. Biegi dla dzieci (zapisy wyłącznie w biurze zawodów) odbywają się po zakończeniu biegu na 10km.
Impreza odbywa się pod patronatem Prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego, Nadleśniczego Nadleśnictwa Ostrowiec Świętokrzyski oraz Fundacji Wychowanie przez Sport ? organizatora ogólnopolskiej akcji ?BiegamboLubię?.
Partnerami VII MosirGutwinRun 2019 są Pizzeria DaGrasso, Strefa 21, Miks Meat, Mimi Torek, Hotel Accademia, Fitness Klub Centrum, Salon Komputerowy Render 2000, Skalski Piekarnia & Cukiernia, Agencja Reklamowa KreoGraf, Przychodnia Sport Medical Rehabilitacja, Hurtownia Papiernicza Signal, Impuls Gym & Fitness, Galeria Mebli Arkadia, Centrum Rehabilitacji Markmed, Kijanka – Myjnia 24h, Zakład Produkcyjno ? Handlowy ?Adax?, Gościniec Bałtowski Zapiecek i Bałtowski Kompleks Turystyczny.
Patronat medialny nad imprezą sprawuje Gazeta Ostrowiecka.
Kolejne rundy odbędą się 7 lipca, 25 sierpnia, 15 września i 13 października. 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *