CKU kształci od 15 lat (zdjęcia)

Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim obchodziło jubileusz 15-lecia. Szkoła do życia została powołana Uchwałą Rady Miasta z 2004 r., a trudu organizacyjnego podjęła się Wiesława Maj – pierwsza dyrektor placówki. Kolejnymi dyrektorami byli: Andrzej Pałka, Krystyna Jurys i od 2014 r. Aneta Pierścińska – Maruszewska.

Piątkowa uroczystość rozpoczęła Msza św. w kościele Najświętszego Serca Jezusowego. Skąd uczestnicy udali się do sali gimnastycznej CKU. Wśród licznie zaproszonych gości znaleźli się m.in.: poseł Andrzej Kryj, prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Gorczyński, były prezydent miasta Jan Szostak.

? Przez 15 lat placówka realizuje niezwykle ważną ideę ? kształcenia ustawicznego ? wychodząc naprzeciw wymogom współczesności, potrzebom i oczekiwaniom mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego, ale także całego regionu ? mówi dyrektor CKU, Aneta Pierścińska -Maruszewska. Z CKU przez ten czas związało swoje losy 206 nauczycieli, a wykształciło się ok. 2.500 słuchaczy w gimnazjum, liceum, szkole policealnej dla dorosłych, a także na kwalifikacyjnych kursach zawodowych.

Przez 15 lat w CKU zrealizowano kilka projektów unijnych, nawiązano owocną współpracę z uczelniami wyższymi, szkołami i innymi placówkami oświatowymi, a także z instytucjami kultury, stowarzyszeniami i pracodawcami. Przeprowadzono wiele udanych konferencji, spotkań z inspirującymi ludźmi, organizowano wyjazdy studyjne dla słuchaczy. Działalność naukowo -dydaktyczna to nie jedyna, jakiej podejmuje się placówka. Wielokrotnie CKU otwierało swoje drzwi dla różnych podmiotów, goszcząc przedstawicieli różnych środowisk przy okazji rozmaitych prospołecznych wydarzeń.

Dzisiaj CKU to nowoczesna placówka, dbająca o wszechstronny rozwój słuchaczy, inspirująca innych do działań na wielu polach, bardzo dobrze wyposażona i zdobiąca również swym wyglądem nasze miasto.

-Cele, które nam przyświecają, są ważne, jesteśmy potrzebni – mówi A. Pierścińska – Maruszewska. Dowodzą tego bardzo dobre nabory na poszczególne semestry, wysokie oceny z przeprowadzonych kontroli, sukcesy słuchaczy i pracowników, ciepłe słowa naszych mieszkańców, a ostatnio także pomoc, jaką otrzymaliśmy przy organizacji obchodów 15 lat działalności Centrum Kształcenia Ustawicznego. Uroczystość związana z 15-leciem CKU, to również okazja do wyrażenia naszej wdzięczności za wsparcie, dobrą współpracę i wszelkie przejawy dobra, których wielokrotnie doświadczyliśmy.

Uroczystości towarzyszyły pokazy mody, makijażu, biżuterii oraz fryzur wykonanych przez słuchaczy CKU. Nie zabrakło ciekawych wykładów Aldony Kopik o inteligencji wielorakiej i Klaudii Pawlik, która mówiła o tym jak się nie poddawać uzależnieniom. Był śpiew, taniec, tort oraz smaczny poczęstunek. Przyjaciele i wspomagający CKU otrzymali z rąk dyrektor CKU A. Pierścińskiej -Maruszewskiej pamiątkowe porcelanowe filiżanki ufundowane przez Fabrykę Porcelanę AS w Ćmielowie. Przedstawiciele szkoły usłyszeli wiele ciepłych słów od gości, którzy nie szczędzili także prezentów i kwiatów.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *