Delfinki zajechały na ostrowiecki Rynek (zdjęcia)

Ostrowiec Świętokrzyski gościł kilkudziesięciu miłośników Fiata Multipla, którzy swoimi autami zjechali z całej Polski. Popularnie nazywany delfinem bądź przez niektórych żabką, Fiat Multipla uważany często jest za jeden z najbrzydszych samochodów. Tymczasem jego właściciele mają zupełnie odmienne na ten temat zdanie.

Za największą zaletę auta podają przestronność, i to, że samochodem może podróżować 6 osób. Pasjonatem Fiata Multipla jest obecny prezes Ogólnopolskiego Klubu Właścicieli i Miłośników Multipli ostrowczanin Wojciech Makan.

-To jest samochód mocno niedoceniony, ja jako jego kierowca mogę powiedzieć, że kapitalnie się jedzie – mówi W. Makan. Jest podwójnie ocynkowany, przez co praktycznie nie ulega korozji. Ma jeden z najlepszych silników JTd i 1.6 benzyna. Mój ma przejechane 330 tys. km benzyna-gaz i jeszcze nie zaglądałem do silnika.  

Właścicieli i miłośników Fiata Multipla powitał wiceprezydent miasta Piotr Dasios, który nie krył zadowolenia, że gmina Ostrowiec ma możliwość gościć zlot tego auta.  

? Dzięki takim imprezom rynek żyje, a mieszkańcy bardzo lubią uczestniczyć w tego typu spotkaniach – mówi P. Dasios. Dzisiaj gościmy 20. zlot Fiata Multipla, według mnie samochodu bardzo fajnego, przestronnego i rodzinnego.

Warto dodać, że wśród motoryzacyjnych perełek można było zobaczyć Fiata 600 z 1963 r. oraz Multiple o mocy blisko 300 koni mechanicznych. P. Dasios najbardziej zasłużonym członkom klubu wręczył nagrody ufundowane przez prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. Muzycznie zlot uświetnił ostrowiecki zespół szantowy Pod Wiatr.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.