Inauguracja sezonu w muzycznych rytmach i z licznymi konkursami. Na ?Rawkę? od 21 czerwca

Po tym, jak przez nasze miasto przelała się fala jeśli nie upałów, to na pewno wysokich temperatur, czytelnicy pytają nas, kiedy będzie się można wykąpać na otwartych basenach Pływalni Rawszczyzna? Odpowiadamy: dwa dni po zakończeniu roku szkolnego i dzień po uroczystościach Bożego Ciała, czyli 21 czerwca.

W tym właśnie dniu o godz. 12 zaplanowano uroczyste otwarcie sezonu, które ma być połączone z ogłoszeniem Dni Ostrowca Świętokrzyskiego. Ci z naszych młodych mieszkańców, którzy cieszyć się będą wakacjami niech pędzą co sił na ?Rawkę?, bo przygotowano dla nich moc atrakcji. Inauguracja sezonu zostanie bowiem połączona z muzyczno ? tanecznym akcentem. Wystąpi lubiana w naszym mieście formacja taneczna ?Progres?. Będą animacje sportowe i rekreacyjne dla dzieci i młodzieży. Odbędą się liczne konkursy sprawnościowe i pływackie, zorganizowane na zjeżdżalni, a także z użyciem desek do nauki pływania, materaców i piłek. Oczywiście, dla ich uczestników nie zabraknie nagród.

Funkcjonowanie otwartych basenów Rawszczyzny cieszyło się ubiegłego lata niezwykły powodzeniem. Codziennie baseny odwiedzało średnio około tysiąca osób. W sumie frekwencja w ciągu dwóch wakacyjnych miesięcy, a więc w lipcu i sierpniu, sięgnęła 55 tysięcy osób. Jesteśmy pewni, że podczas tegorocznego lata rekord ten zostanie pobity. ?Rawka?, tak jak w roku ubiegłym, będzie kusiła ostrowczan codziennie pobytem na basenach w godz. od 10 do 19.
My, przy okazji meczu piłki wodnej, mogliśmy zaobserwować, jak obiekt zmienił się przed sezonem. Przede wszystkim, teraz dla amatorów kąpieli pod chmurką czynne będą przebieralnie, w których zamontowano prysznice, umywalki i szafki. Są one przystosowane również dla osób niepełnosprawnych i matek z małymi dziećmi. Będzie się można kąpać w głębszym basenie i brodziku, pluskać w sztucznej rzece, no i oczywiście plażować z strefie z łóżkami wodnymi. Czynne będą zjeżdżalnie, zarówno płaska, jak i rurowa.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Inauguracja sezonu w muzycznych rytmach i z licznymi konkursami. Na ?Rawkę? od 21 czerwca

  • 10 czerwca 2019 at 18:51
    Permalink

    Rychło w czas, cały tydzień powyżej 30 i zamknięte, otworzą jak zimno się zrobi

Comments are closed.