O Ameryce w Ostrowcu Świętokrzyskim

Instytut Kultur i Języków WSBiP zaprasza na wykład pt. „America First. Ku Klux Klan i naziści na straży amerykańskiej tożsamości?”.
Wykład wygłosi dr Krzysztof Kasiński – amerykanista z Instytutu Filologii Obcych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, autor książki „Amerykański radykalny patriotyzm. Historia i teraźniejszość”.
Wykład odbędzie się 14 czerwca o godz. 18 w Auli II Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiroczości przy ulicy Akademickiej 12.
Praca dr. Krzysztofa Kasińskiego, absolwenta studiów doktoranckich na Uniwersytecie SWPS, została wyróżniona w konkursie Narodowego Centrum Kultury na najlepszą rozprawę doktorską z dziedziny kulturoznawstwa. Jest pierwszym w Polsce pełnym opracowaniem współpracy Ku Klux Klanu i amerykańskich neonazistów przed wybuchem drugiej wojny światowej. Rozprawa z pogranicza antropologicznie rozumianych studiów nad nacjonalizmem i kulturoznawczo zorientowanych badań nad ideologią współczesną jest szczególnie ciekawa w kontekście obecnej współpracy ?potomków? tych organizacji na terenie USA.
Dr Kasiński ukończył studia doktoranckie na Uniwersytecie SWPS, gdzie pracował pod okiem prof. Wojciecha Burszty. W 2012 roku otworzył przewód doktorski na Wydziale Nauk Humanistycznych i Społecznych. Dwa lata później obronił pracę pt. ?Wieloetniczność czy asymilacja ? teorie integracji etnicznej na przykładzie działalności Ku Klux Klanu i amerykańskich neonazistów w latach 1915-1945?, nagrodzoną w konkursie NCK.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *