Dorośli i seniorzy wirowali w pięknym tańcu (zdjęcia)

Wspaniały doping, dobry humor zarówno publiczności, jak i samych uczestników towarzyszył I Turniejowi Tańca Towarzyskiego Dorosłych i Seniorów w Ostrowcu Świętokrzyskim. Nie zabrakło gromkich braw i owacji na stojąco. A werwy i zapału seniorom z kategorii Senior Open może pozazdrościć każdy.
Na parkiecie łącznie wirowało 25 par. W tym 14 z nich na co dzień uczy się tańca pod bacznym okiem właściciela ostrowieckiej szkoły tańca Twist Grzegorza Podsiadły. Zwycięzcami turnieju okazali się: Alicja i Luigi Bartini w kategorii Senior Open, Magdalena i Artur Klimas w kategorii dorośli Grupa Zaawansowana oraz Wiesława i Marek Bednarek w kategorii dorośli Grupa Początkująca. O tym, że taniec sprawia niebywałą przyjemność udowodniła także grupa taneczna seniorów z UTW. Zwycięzcy turnieju otrzymali puchary, a wszyscy uczestnicy złote medale. Konkurs odbył się w Centrum Kształcenia Ustawicznego w ramach V Edycji Budżetu Obywatelskiego realizowanego w naszym mieście. Impreza rozpoczęła się ?Polonezem?, którego w pierwszej parze poprowadzili współwłaściciel szkoły tańca Twist w Ostrowcu Świętokrzyskim Anna Podsiadły i prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.

Uczestników konkursu oraz licznie zgromadzoną w sali CKU publiczność powitał prezydent.
– Taniec to możliwość wyrażenia emocji, piękny język gestów oraz doskonała rozrywka ? mówi prezydent miasta Jarosław Górczyński.- Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego turnieju. Jest mi niezmiernie miło, że ta impreza może się odbyć dzięki Państwu, ponieważ to dzięki tym wszystkim, którzy oddali swoje głosy w Budżecie Obywatelskim mamy dzisiejszy konkurs tańca. Życzę wszystkim doskonałej zabawy i sukcesów na parkiecie.
Jak podkreśla dyrektor CKU Aneta Pierścinska -Maruszewska w organizację turnieju zaangażowało się wiele osób, a ciężar merytoryczny wziął na siebie właściciel szkoły tanecznej Twist Grzegorz Podsiadły, który włożył ogromny wysiłek w przygotowanie par do turnieju. Były organizowane warsztaty taneczne, próby, jednym słowem szlifowanie umiejętności tanecznych.
-Dzisiejszy turniej jest historycznym momentem, ponieważ po raz pierwszy na szczeblu miejskim odbyła się turniej tańca dla dorosłych i seniorów- mówi G. Posiadły. Na parkiecie królować będą głównie tańce standardowe: walce, tanga, fokstroty, twist, ale także tańce latynoamerykańskie. Na koniec będzie wspaniały pokaz tanga Argentino wykonaniu trzech par, które uczą się tego tańca w naszej szkole.
– Pomoc przy organizacji turnieju okazali pracownicy Miejskiego Centrum Kultury, a także panie: Aneta Stachurska, Jolanta Jeruzal, Barbara Bakalarz ? Kowalska, Jolanta Wiśniewska. Dziękuję wszystkim środowiskom seniorskim, a za rozpropagowanie wydarzenia pani Irenie Rendudzie -Dudek oraz Bogusławie Malinowskiej. Dziękuję także wszystkim przyjaciołom, którzy pomogli w organizacji tej imprezy.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.