Dyktat pływaków KSZO z rekordem Polski

Pod dyktando pływackiej floty KSZO rozgrywały się w miniony weekend na Pływalni Rawszczyzna Letnie Mistrzostwa Okręgu Świętokrzyskiego w Pływaniu.
W kategorii open 44 -osobowa ekipa KSZO wywalczyła 60 medali, w tym 25 złotych, 16 srebrnych i 19 brązowych. Z kolei w kategorii młodzików łupem naszej młodzieży padło 47 medali, w tym 26 złotych, 13 srebrnych i 8 brązowych.
KSZO wygrał także punktację klubową. Zgromadził 929 pkt. (527 chłopców i 402 pkt. dziewcząt) i wyprzedził Salos Cortile Kielce (356 pkt.) oraz Barakudę Starachowice (343 pkt.).
Na uwagę zasługuje również nieoficjalny rekord Polski młodziczek z czasem okrągłych 10 minut, jaki pobiła sztafeta dziewcząt 4×200 m st. zm. w składzie Zuzanna Kamińska, Zofia Sadłos, Małgorzata Celińska, Malwina Szafrańska. Piszemy nieoficjalny, bo w tej konkurencji nie są rozgrywane oficjalne zawody. To także, co oczywiste, rekord okręgu świętokrzyskiego młodziczek. Z kolei rekordzistką okręgu dzieci 11-letnich na dystansie 200 m st. zm. (2:59.42) została Beata Woźniak. W tej samej kategorii wiekowej rekord okręgu pobiła także Dominika Karwacka na dystansie 100 m st. klasycznym (1:34.11). Z kolei sztafeta 4×100 m st. zm. w składzie Jan Król, Michał Klimas, Dawid Majsak, Patryk Stefański ustanowiła w tej konkurencji z czasem 4:00.41 rekord seniorów oraz juniorów 17 i 18-letnich. Do grona rekordzistek okręgu juniorek 14-letnich dołączyła także Adrianna Petrykowska, która dystans 100 m st. grzb. pokonała w czasie 1:09.46.
Pływacy KSZO plasowali się także w czołówce najlepszych pływaków mistrzostw. W klasyfikacji najlepszych pływaczek na 2 miejscu uplasowała się Aleksandra Banaczkowska, na 3 pozycji znalazła się Oliwia Kurasińska, na 5. Adrianna Petrykowska, a na 6. Oliwia Steć. Z kolei w klasyfikacji na najlepszego zawodnika drugi był Patryk Stefański, trzeci Jan Król, czwarty Michał Klimas, a szósty Dawid Majsak. W kategorii młodziczek wygrała Malwina Szafrańska przed Zuzanną Kamińską, Małgorzatą Celińską i Zofią Sadłos. Z kolei wśród młodzików zwyciężył ostrowczanin Mikołaj Mazan, a trzeci był jego klubowy kolega Jakub Kotwica.