Najnowocześniejsze laboratorium protetyki stomatologicznej

W Ostrowcu Świętokrzyskim przy ul. Sienkiewicza powstało jedno z najnowocześniejszych w kraju laboratorium protetyki stomatologicznej, wyposażone m.in. w skaner 3D do prac protetycznych.
Centrum Edukacji Zawodowej, wiodąca niepubliczna szkoła zawodowa w Ostrowcu Świętokrzyskim, wzbogaciła się o laboratorium protetyki stomatologicznej, przygotowujące do zawodu higienistki, a od nowego roku także technika stomatologii. Nowocześnie wyposażony obiekt robi wrażenie. W sali przygotowano kilka stanowisk dla słuchaczek. Wszystko jest niezwykle sterylne, nowoczesne i czyste.
-Dbając o komfort i wysoki poziom nauki oraz bezpieczeństwo uczniów, wyposażyliśmy naszą salę ćwiczeń wyłącznie w nowy sprzęt, wiodących firm ? informuje nas Anna Pięcińska, dyrektor Centrum Edukacji Zawodowej w Ostrowcu Świętokrzyskim.
-Opierając się na wieloletnim doświadczeniu naszych instruktorów, mamy wiedzę o najnowszych trendach w tej ważnej dziedzinie medycznej i oczywiście wiedzę dotyczącą kształcenia kadr.
-Takie zajęcia do czysta przyjemność. Wszystko nowe, czyściutkie, nowoczesne. Posiadamy szeroką gamę nowych urządzeń, ale mamy też możliwość poznania nowych technologii w protetyce ? dodaje słuchaczka Paulina Karolewska.
Na kierunku higienistka stomatologii kształci się 10 słuchaczek, większość z Ostrowca Świętokrzyskiego, ale też z innych gmin. Po zdaniu egzaminów, absolwentki tego kierunku bez problemu powinny znaleźć pracę w zakładach służby zdrowia i gabinetach stomatologicznych.
-Wprowadzając innowacyjne technologie, znacznie wykraczające poza program nauczania, jako jedna z nielicznych placówek kształcenia zawodowego, prawdopodobnie trzecia w kraju, posiadamy na wyposażeniu laboratorium skaner 3D do cyfrowego projektowania prac protetycznych, które następnie wykonywane są w najnowocześniejszych technologiach laserowego spieku metalu lub frezowania metalu, cyrkonu lub ceramiki ? podkreśla dyrektor Anna Pięcińska.
Centrum Edukacji Zawodowej oferuje naukę w liceum ogólnokształcącym i w szkole policealnej m.in. w specjalnościach okołomedycznych. Szkoła osiąga bardzo dobre wyniki kształcenia słuchaczy. Egzaminy zawodowe zdaje tu średnio od 90 do 100 proc. absolwentów. W ubiegłym roku szkoła zaskoczyła wszystkich zdawalnością egzaminu maturalnego. Maturę zdali wszyscy słuchacze liceum ogólnokształcącego, którzy przystąpili do egzaminów. Centrum Edukacji Zawodowej wyprzedziło w maturalnym rankingu nawet licea dzienne.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *