Zapasy, czyli sport z Budżetu Obywatelskiego 2019

Dziś, w poniedziałek 10 czerwca, w Hali Sportowo ? Widowiskowej MOSiR rozpoczęły się zajęcia sportowe wybrane przez mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego podczas konsultacji społecznych w ramach V edycji Budżetu Obywatelskiego. Jak zapewniają pomysłodawcy projektu – to doskonała propozycja dla dzieci, młodzieży oraz osób starszych.
W oparciu o przeprowadzone głosowanie Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński rekomendował do realizacji projekt z zakresu zadań pozostałych ?Ostrowiec stawia na sport?. Projekt zakłada organizację darmowych zajęć sportowych dla mieszkańców miasta. Zajęcia potrwają do końca 2019 roku i odbywać się będą codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 20.00 ? 21.30 w sali sportów walki Hali Sportowo ? Widowiskowej MOSiR przy ul. Świętokrzyskiej 11. Treningi poprowadzi instruktor Damian Jakóbczyk – wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, a obecnie trener LUKS ,,Suples? Kraśnik.
Celem projektu jest stworzenie możliwości aktywnego spędzania czasu dla mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego. W zajęciach mogą uczestniczyć osoby w każdym wieku – dzieci, młodzież, dorośli, seniorzy. Podczas zajęć realizowany będzie specjalnie ułożony program treningowy, uwzględniający bezpieczeństwo i właściwy rozwój psychofizyczny. Uczestnictwo w zajęciach zapewni możliwość zdrowej sportowej rywalizacji, nauczy technik samoobrony, korzystnie wpłynie na siłę fizyczną i koordynację.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.