Trefne papierosy plus spirytus

W dniu 12 czerwca 2019 r. policjantki z Rewiru Dzielnicowych ostrowieckiej komendy w trakcie wykonywania czynności służbowych w Domu Pomocy Społecznej ustaliły, że jeden z pensjonariuszy zaopatruje się w papierosy nielegalnego pochodzenia. 68-latek wrócił do placówki ze świeżo zakupionymi u 59-letniej ostrowczanki siedemnastoma paczkami papierosów, które nie posiadały polskich znaków akcyzy.

-Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą odwiedzili miejsce zamieszkania kobiety, gdzie w trakcie czynności zabezpieczyli 238 paczek papierosów różnych marek oraz 497 sztuk papierosów bez opakowań, co łącznie stanowi blisko 6.000 sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ponadto kobieta posiadała również butelkę trefnego spirytusu.

59-latka została przewieziona do komendy, natomiast papierosy i alkohol zostały zabezpieczone. Wstępnie oszacowano, że z tytułu niezapłaconego podatku naraziła ona Skarb Państwa na uszczuplenie w kwocie blisko 6,5 tys. zł. Za to przestępstwo grozi jej wysoka grzywna.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *