Dobierał się do cudzego roweru

Starszy sierżant Michał Karcz z zespołu patrolowo -interwencyjnego Komisariatu Policji w Kunowie, będąc tuż przed służbą, zatrzymał mężczyznę, który usiłował dokonać kradzieży roweru przypiętego do stojaka na ul. Kościuszki przy placu targowym w Kunowie.

-34-latek początkowo tłumaczył, że to jego rower i że zapomniał wziąć klucz do zabezpieczenia ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer p[rasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jednakże nie był w stanie podać nawet marki rzekomo swojego roweru. W końcu przyznał się, że przyszedł z zamiarem kradzieży jednośladu. Wkrótce został zatrzymany przez przybyłych na miejsce policjantów.

Jak się okazało, rower został niedawno zakupiony, a jego wartość wynosi ok. 600 zł. 34-latek odpowie za przestępstwo usiłowania kradzieży, za co kodeks karny przewiduję karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje do właścicieli jednośladów o zachowanie ostrożności. Sezon letni sprzyja złodziejom podobnie jak i niefrasobliwość ludzka. Rowery są pozostawiane niby na chwilkę na klatkach schodowych, przy wejściu do bloków, przy sklepach. Niektóre nawet nie są dobrze przypięte do metalowego słupka lub poręczy przy schodach. I dosłownie chwilka wystarcza złodziejowi, który po przecięciu zabezpieczenia, znika z rowerem i wtedy szukaj wiatru w polu.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *