Nad morze ostrowieckim PKS-em!

W minioną sobotę, o godz. 19, z ostrowieckiego dworca PKS, wyjechał pierwszy w tym sezonie wakacyjnym autokar nad morze – do Jastrzębiej Góry.
Tym wydarzeniem został zainaugurowany letni rozkład jazdy wraz z wakacyjną ofertą przejazdu.
Jak informuje prezes PKS w Ostrowcu Świętokrzyskim Stanisław Wodyński, od 23 czerwca br. obowiązuje już nowy, letni rozkład jazdy autobusów.
-Na okres wakacji dla mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego i regionu przygotowaliśmy po raz kolejny atrakcyjną ofertę podróżowania nad Morze Bałtyckie. Ostrowiecki PKS funkcjonuje od 1973 r., kursy nadmorskie realizujemy już od kilkunastu lat i cieszą się one dużym zainteresowaniem wśród podróżnych. Stąd też nasza oferta daje możliwość dojazdu na całe środkowo-wschodnie wybrzeże Bałtyku- mówi Stanisław Wodyński.
Pierwszym kursem nadmorskim z Ostrowca Świętokrzyskiego do Jastrzębiej Góry wyjechało ponad 20 osób. Wśród pasażerów była rodzina ze Starachowic. Od kilku lat z ostrowieckich przejazdów nad morze korzysta 11?letni Kuba wraz z babcią Barbarą, mamą i rodzeństwem.
-Lubię spędzać wakacje nad morzem. Co roku wyjeżdżamy z Ostrowca Świętokrzyskiego. Droga szybko mija. Rano będziemy już na miejscu ? mówi chłopiec.
Codziennie o godz. 19 z dworca będzie odjeżdżał autobus do Jastrzębiej Góry przez Gdańsk, Sopot, Gdynię, Redę, Puck, Władysławowo, Chłapowo, Rozewie. Natomiast z Jastrzębiej Góry do Ostrowca Świętokrzyskiego autokary będą wracać o godz. 18.30. Z kolei od 25 czerwca wyruszy pierwszy autokar do Ustki i Kołobrzegu przez Toruń, z zajazdem do Darłowa, Darłówka, Dąbek, Łaz, Mielna, Sarbinowa i Ustronia Morskiego. Kursy te będą realizowane w nieparzyste dni miesiąca o godz. 17.45 z Ostrowca Świętokrzyskiego, zaś powroty z Kołobrzegu o godz. 12.55 także w dni nieparzyste. Natomiast od 4 lipca ostrowiecki PKS uruchomi linię do Łeby przez Płock, Toruń, Trójmiasto, Władysławowo i Karwię. Odjazdy będą odbywały
się z ostrowieckiego dworca PKS we czwartki, piątki i soboty o godz. 20. Odjazdy z Łeby w piątki, soboty i niedziele o godz. 19.
Jak informuje dyrektor przewozowy PKS, Norbert Bogoń, autokary są duże, bezpieczne i zapewniają maksymalny komfort podróży. Co ważne, cena biletu pozostaje na tym samym poziomie, co w ubiegłym sezonie. Wraz ze zmianą rozkładu zarząd i załoga PKS przygotowali dla podróżnych atrakcyjne zniżki. Jak informuje kierownik Działu Organizacji i Sprzedaży Usług Przewozowych PKS, Wojciech Zając, oprócz ulg ustawowych, dzieci do 4 roku życia mogą korzystać ze 100 proc. zniżki, zaś dzieci od 5 do 7 lat, młodzież szkolna, studenci oraz osoby powyżej 60 roku życia mogą liczyć na 10 proc. zniżkę. Ponadto tegoroczni maturzyści oraz młodzież szkolna, którzy w miesiącach maj ?czerwiec wykupili bilety miesięczne na wszystkie przejazdy ostrowieckiego PKS, w tym także linie nadmorskie, mogą korzystać z 90 proc. zniżki.
W okresie wakacji będą także realizowane kursy dalekobieżne do Warszawy, Krakowa, Lublina i Łodzi, a także regularne linie międzynarodowe do Lwowa oraz Doliny i Iwano ?Frankowska na Ukrainie.
Warto dodać, że Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Ostrowcu Świętokrzyskim jest jednym z sześciu w kraju, któremu udało się przetrwać niełatwą koniunkturę i spełniając oczekiwania oraz potrzeby mieszkańców, zarząd wciąż szuka nowych sposobów umożliwiających realizowanie dalszego rozwoju przedsiębiorstwa. Dzięki zaangażowaniu zarządu ostrowieckiego PKS i współpracy ze świętokrzyskimi parlamentarzystami niebawem rozpoczną się działania związane z programem restrukturyzacji. Jak potwierdza poseł Andrzej Kryj, została w tym zakresie podjęta współpraca z Agencją Rozwoju Przemysłu, która zaowocuje realizacją konkretnych projektów. Bilety na wszystkie kursy, w tym także nadmorskie można kupować
zarówno w dworcowej kasie, u kierowców w autobusach, jak też poprzez Internet w serwisie e-podróżnik. Informacje na www.pksostrowiec.pl i całodobowa telefoniczna rezerwacja biletów ? tel. 607 432 921.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *