Praca marzeń jest bliżej niż myślisz

Marzysz o zmianie stanowiska? Jesteś sfrustrowany nieudanymi poszukiwaniami zatrudnienia? A może dopiero stawiasz swoje pierwsze kroki w zawodowej karierze? Wielu z nas niemal codziennie zastanawia się nad perspektywami rozwoju zawodowego i osobistego. Paradoksalnie, polski rynek pracy z roku na rok ma coraz więcej do zaoferowania. Pracodawcy poszukują zarówno wykwalifikowanych specjalistów, jak i młodych, wykształconych pracowników, którzy braki w doświadczeniu nadrabiają ambicją i zapałem. Jak znaleźć wymarzone miejsce pracy?

Zacznij od określenia swoich potrzeb i oczekiwań

Na początku powinniśmy zacząć od zadania sobie kilku arcyważnych pytań. Co chciałbym robić? Jakie stanowisko mnie usatysfakcjonuje? Co potrafię i w czym czuję się mocny? To tylko kilka z podstawowych kwestii jakie powinniśmy poruszyć w rozmowie z samym sobą. Pomogą nam one w określeniu oczekiwań i możliwości – jest to bardzo ważne podczas poszukiwaniu nowego pracodawcy. Obecnie możemy się także podjąć kursów doszkalających czy nauki nowego języka obcego, co w znaczącym stopniu podniesie nasze kwalifikacje i atrakcyjność na rynku pracy. Bogatsi o nowe doświadczenia i wiedzę, powinniśmy przystąpić do stworzenia CV. Wówczas możemy zacząć aplikować na ogłoszenia.

Pracodawcy się nie odzywają?

Spora część osób, które aktywnie poszukują pracy, narzeka na brak odpowiedzi od potencjalnych pracodawców. Pamiętajmy, że duża część z nich zastrzega sobie prawo do kontaktu jedynie z wybranymi kandydatami. Warto aplikować przede wszystkim na ogłoszenia, które najpełniej odpowiadają naszym kwalifikacjom, wykształceniu i umiejętnościom. Znacząco podniesie to nasze szanse na zatrudnienie. Dajmy się poznać potencjalnym pracodawcom jako osoby kompetentne i gotowe do podjęcia zatrudnienia. Jeśli nie otrzymujemy odpowiedzi kilka dni, nie warto się zniechęcać. Cierpliwość jest cnotą, która zwłaszcza w przypadku poszukiwań nowej pracy może przynieść nam upragniony sukces.

Gdzie szukać ogłoszeń?

Rozwój mediów, a zwłaszcza Internetu, sprawił, że bezrobotni coraz rzadziej szukają pracy za pośrednictwem chociażby gazet. Niemal monopolistą w tej dziedzinie stała się sieć internetowa, w której codziennie pojawiają się tysiące ogłoszeń z całego kraju. Aplikować na nie można bezpośrednio za pośrednictwem Internetu, bez konieczności wychodzenia z domu. Zazwyczaj wystarczy przesłać swoje CV i napisać kilka słów o sobie. Jednych z takich serwisów jest Joob.pl czy pracaonline.net. Znajdziemy tam setki ogłoszeń z niemal wszystkich branż. Zaopatrzeni w profesjonalnie wyglądające CV, doświadczenie zawodowe i wykształcenie z pewnością szybko znajdziemy pracę na atrakcyjnych warunkach.

Nie chcesz tradycyjnej pracy?

Mówiąc „tradycyjna praca” mamy na myśli taką, która wymaga przyjeżdżania do biura, pracę w systemie 8 godzin dziennie, dzień w dzień, od poniedziałku do piątku. A można zrobić to inaczej. Mamy XXI wiek i coraz popularniejsza okazuje się praca przez Internet. Czyli innymi słowy – praca w domu, zdalna, bez konieczności wyrywania się codziennie do biura. Praca zdalna może być doskonałym rozwiązaniem dla osób, które tracą motywację w biurze, które nie przepadają za hałasem, jakiego w regularnych biurach jest całe mnóstwo. A wachlarz możliwości, jeśli chodzi o pracę online, jest naprawdę spory. Obecnie wiele branż przenosi się tam, aby móc w pełni zdalnie wykonywać swoje obowiązki. Teraz księgowe, asystentki, copywriterzy, graficy, a nawet fotografowie pracują przez Internet. Czasami to zmiany swojego sposobu pracy zmuszają nas inne czynniki. Wiele osób rozpoczyna pracę online dlatego, że mamy takie czasy, jakie mamy. Wielu osobom wyszło to jednak na dobre. Jeśli zastanawiacie się, czy taki sposób pracy jest dla was – jak nie spróbujecie, to się nie dowiecie. Nie obawiajcie się pracy zdalnej!

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *