Nieudany kamuflaż

W dniu 26 czerwca 2019 r., o godz. 12, na terenie gminy Ćmielów, dwóch mężczyzn wtargnęło z zasłoniętymi twarzami do jednego z mieszkań. Oglądający telewizję dwaj domownicy pomimo zakrytych twarzy rozpoznali napastników.

-W czasie niezapowiedzianej wizyty, grożąc pozbawieniem życia zabrali z mieszkania portfel wraz z pieniędzmi w kwocie 80 zł, telefon komórkowy oraz głośnik bluetooth -mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. W trakcie grabieży pomiędzy jednym sprawców, a pokrzywdzonym, doszło do szarpaniny, w wyniku której poszkodowany uderzył głową o szafę doznając stłuczenia w okolicy czoła.

Napastnicy zostali rozpoznani przez domowników. Byli to dwaj bracia w wieku 19 i 20 lat, których znali od dziecka. Policjanci zatrzymali ich jeszcze tego samego dnia. Odzyskali również skradzione mienie.

Znany już funkcjonariuszom z przestępczej działalności duet trafił do policyjnej celi. Obaj usłyszeli zarzuty. Za przestępstwo kradzieży rozbójniczej grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *