Zakończono śledztwo w sprawie zabójstwa przy ulicy Denkowskiej. Akt oskarżenia przeciwko Radosławowi S.

 Prokuratura Rejonowa w Ostrowcu Świętokrzyskim zakończyła śledztwo przeciwko Radosławowi S. podejrzanemu o zabójstwo. W dniu 27 czerwca 2019 r. w sprawie tej skierowano akt oskarżenia do Sądu Okręgowego w Kielcach.
-Jak ustalono w toku śledztwa, Radosław S. w trakcie kłótni i szarpaniny z pokrzywdzonym zadał mu jeden cios nożem w szyję, w następstwie którego doszło do uszkodzenia tętnicy szyjnej, a w konsekwencji do zgonu 66-latka z powodu wykrwawienia się ?mówi prokurator Daniel Prokopowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach. W chwili zdarzenia tak pokrzywdzony, jak i sprawca byli nietrzeźwi.
Śledczy zabezpieczyli narzędzie zbrodni, dokonali oględzin miejsca zdarzenia. Przeprowadzona została sekcja zwłok, zasięgnięto opinii biegłych, przesłuchano świadków.
Radosław S. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, złożył wyjaśnienia, w których zaprzeczał, aby miał zamiar pozbawić pokrzywdzonego życia. Jak orzekli biegli psychiatrzy był on w czasie popełnienia zarzucanego mu czynu poczytalny.
Radosław S. pozostaje tymczasowo aresztowany, za zarzucany mu czyn grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Przeczytaj także:

Policja wyjaśnia kulisy śmierci 66-latka

Zarzut zabójstwa dla 42-latka

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.