Śniadanie w parku na trawie już po raz szósty (zdjęcia)

Już po raz szósty Stowarzyszenie ?Inicjatywa Społeczna Ostrowiec 2015? zaprosiła mieszkańców miasta do Parku Miejskiego na doroczne ?Spotkanie na trawie?. Sądząc po frekwencji pomysł nadal się podoba.

– Widzę, że formuła się sprawdza- uważa Aneta Lewandowska, szefująca ISO 2015. Co roku pojawiają się te same twarze, ale mamy też zupełnie nowych gości, w tym roku nawet odwiedziła nas drużyna zuchowa. Naszym zadaniem jest wyciągnąć ludzi z blokowisk, bo reszta dzieje się niejako samo.

Stowarzyszenie ISO kojarzy się w Ostrowcu Świętokrzyskim obok ?Śniadania na trawie? ze ?Street Food Festiwalem?. Dlaczego postawili na jedzenie? Bo to ich zdaniem coś co integruje ludzi do wspólnego wyjścia.

Ostatnio członkowie ISO 2015, bardzo mocno zaangażowało się w prezentowanie i nagradzanie lokalnych wolontariuszy.

 

– Wydawać się może, że nie jest najlepiej w tej sferze, ale przy okazji organizowanej Gali Wolontariatu okazuje się, że osób zaangażowanych w nieformalne przedsięwzięcia nie brakuje w naszym mieście- uważa Aneta Lewandowska. Moim zdaniem celem wolontariuszy jest niesienie pomocy, czy inicjowanie przedsięwzięć, ale bez blasku reflektorów. To osoby skromne mające w sobie duże pokłady altruizmu.

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *