Budują przedłużenie Rzeczek

Rozpoczęła się budowa drogi gminnej będącej przedłużeniem ul. Rzeczki od ul. Siennieńskiej do ul. Milewskiego wraz ze ścieżką rowerową na tym odcinku. Przedsięwzięcie, które pochłonie 5,5 mln złotych będzie realizowane w oparciu z zadanie współfinansowane w ramach  ?Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 ? 2019?, a także ?Budowę ścieżki rowerowej na odcinku od ul. Rzeczki do ul. Milewskiego? w ramach programu ?Ekologiczny transport miejski w Ostrowcu Świętokrzyskim?.

W zakres inwestycji wchodzi budowa: przedłużenia ul. Rzeczki na dł. 987,00 mb, dróg dojazdowych i bocznych ? o łącznej długości 656,00 mb,  ścieżki rowerowej dwukierunkowej szerokości 2.0 m, chodników szerokości 1.5m, oddzielonych od jezdni zieleńcem szerokości 1.50m,   2 zatok autobusowych o szerokości 3.0 m, a także kanalizacji deszczowej i oświetlenia ulicznego.

Na realizacje tego zadania gmina ma zagwarantowane ponad 3 mln złotych z Funduszu Dróg Samorządowych, a także środki na ten cel w programie ?Ekologiczny transport miejski w Ostrowcu Świętokrzyskim?.

– Inwestycja powstaje niejako w szczerym polu, ale będzie domknięciem ciągu komunikacyjnego, który realizujemy już od kilku lat- mówi prezydent Jarosław Górczyński. Przy realizacji tej, jakże ważnej inwestycji drogowej skorzystaliśmy, aż z dwóch źródeł finansowania. Zakończenie prac przewidujemy w październiku tego roku z nadzieją na rozpoczęcie już w przyszłym roku kolejnego etapu budowy tej drogi od ulicy Milewskiego do skrzyżowania ulic Bałtowska- Samsonowicza.

Wykonawcą kolejnego etapu ulicy Rzeczki podobnie jak poprzedniego jest Przedsiębiorstwo Budowlane Drogbud.

? Jest to łatwiejsza praca jak przy poprzednim odcinku, ponieważ tym razem wszystko zaczynamy od podstaw, a nie przebudowujemy już istniejącą infrastrukturę- mówi właściciel firmy Drogbud Radosław Malec. Nie ma też tu ruchu ulicznego, pogoda dopisuje i tempo prac jest bardzo dobre. Zakończenie inwestycji polegającej na wybudowaniu drogi, kanalizacji deszczowej oraz oświetlenia ulicznego to 30 października br.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *