Świetny start Black&White na Mistrzostwach Świata Dzieci. Brązowy medal Gabrysi Klepacz

W greckim Korfu rozgrywano w miniony weekend Mistrzostwa Świata Dzieci w Fitness. W 11-osobowej reprezentacji Polski znalazło się aż 8 zawodniczek ostrowieckiego ?Black&White?. Trzy z nich trafiło do ścisłego finału, a dwunastoletnia Gabriela Klepacz wywalczyła w nim brązowy medal!
Do finału oprócz naszej Gabrysi ? medalistki dotarły także Nadia Żmuda w grupie 8-latek i Zuzanna Jarecka w najsilniej obsadzonej grupie 11-latek. Nadia uplasowała się na 5, a Zuzia na 6 pozycji.
To jeden z najlepszych występów naszych młodych zawodniczek w historii klubu. Medal Gabrysi jest pierwszym na tej rangi zawodach. Nic więc dziwnego, że trenerzy naszych zawodniczek Joanna i Grzegorz Kępowie nie kryli wielkiej radości z sukcesu, która jest również powodem do dumy dla całego sportowego Ostrowca.

Piękne układy zaprezentowały w Grecji, choć nie udało się im awansować do finałowych szóstek, 10-letnia Blanka Walczyk, 11-letnia Jagoda Strzębska, 12-letnia Natalia Bugajska, 13-letnia Alicja Sulik i 14-letnia Martyna Klubińska. 8 lokaty wywalczyły Blanka, Natalia i Alicja, a 12 Jagoda i Martyna.
Przypomnijmy, że na majowych Mistrzostwach Europy w Fitness Dzieci w Serbii w kategorii wiekowej do 10 lat 5 miejsce zajęła Blanka Walczyk. W kategorii wiekowej do 11 lat na 7 miejscu uplasowała się Zuzanna Jarecka, a na 8 Jagoda Strzębska. W grupie wiekowej do lat 12 Gabriela Klepacz uplasowała się z kolei tuż poza podium, zdobywając 4 miejsce. W tej samej kategorii wiekowej Natalia Bugajska była 5. W grupie do lat 13 Alicja Sulik wywalczyła 6 miejsce.