„Szaffran” w krainie smaków orientu

Jutro, w środę w naszym mieście rusza nowa restauracja Szaffran, która wspaniale zadba o podniebienia lubiących smaki orientalne.
Przedsmak tego, co będzie serwowane w restauracji, poznaliśmy na specjalnej kolacji degustacyjnej.
Gości powitali właściciele: Marta i Salem Elmaadalawi. Jak podkreślił Salem, chcieli stworzyć w Ostrowcu Świętokrzyskim coś, czego jeszcze nie ma. Zostaliśmy zabrani w podróż kulinarną po kuchni europejskiej z domieszką orientu. W open bufecie serwowane były przystawki: hummus, papaghanuk, mutabel, koba maleja, krewetki na grzance, łosoś z czekoladą oraz carpaccio wołowe. Posmakowaliśmy pysznej zupy orientalnej z soczewicy. Zachwyciły także dania główne: sałatka z grillowanym kurczakiem i karmelizowanym ananasem, tagiatelle samak z wędzonym łososiem, nakluba mięsne z ryżem i warzywami, mahsziliście winogron faszerowane z żeberkami, kurczak w sosie curry, stek podawany na gorącym kamieniu czy gambary na patelni. Nie zabrakło również pysznego tortu i deseru.
Szaffran to nie tylko wyśmienita kuchnia, ale także ciekawe wnętrze, w którym metal i drzewo przełamują wygodne krzesła i sofy. To wnętrze, w którym zaplanowano każdy detal. Na koniec nie sposób nie wspomnieć o obsłudze. Jednakowe gustowne stroje, i sposób podawania dań to prawdziwy kunszt gastronomii.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *