Martyna Wójcik zwycięża w Krakowie

Martyna Wójcik wyśpiewała pierwsze miejsce (w kategorii dzieci) na 15. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki.
Koncert 12 finalistów odbył się na krakowskim Rynku Głównym. To był pod każdym względem wyjątkowy festiwal ?Zaczarowanej Piosenki?, nie tylko dlatego, że jubileuszowy – 15. Przede wszystkim bardzo wysoki poziom finalistów, który był trudnym orzechem do zgryzienia dla członków jury pod kierunkiem Adama Nowaka z zespołu ?Raz, Dwa, Trzy?.
Podczas występów solowych dwanaścioro finalistów zaśpiewało utwory Grzegorza Ciechowskiego. Z finalistami na scenie występowali uznani już artyści: Jakub Badach, Krzysztof Kiljański, Czesław Mozil, Paulina Przybysz, Ania Rusowicz, Olga Szomańska. Opiekę artystyczną nad wydarzeniem sprawowała Irena Santor. Wieczór prowadzili Anna Dymna, Piotr Głowacki, Maciej Musiał, Jakub Wesołowski, Zbigniew Zamachowski.
Za wykonanie piosenek ,,Miłość? w duecie z Olgą Szomańską i ,,Telefony?, którą śpiewała solo, Martyna otrzymała statuetkę Zaczarowanego Ptaszka i stypendium 24000 zł.
W niedzielny wieczór laureaci 15. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki ponownie zaśpiewali na scenie na Rynku Głównym. Niedzielny koncert miał charakter jubileuszowy, nie zabrakło wspomnień o poprzednich edycjach festiwalu. Przed publicznością wystąpili; Jacek Cygan, Anna Karwan, Włodzimierz Korcz, Alicja Majewska, Adam Nowak, Marek Piekarczyk, Irena Santor, Damian Ukeje, Zbigniew Zamachowski.
Martyna Wójcik mieszka i uczy się w Opatowie. Oprócz muzyki jej pasją jest aktorstwo i nauka języka angielskiego. Jest podopieczną Ryszarda Góry z Ogniska Pracy Pozaszkolnej.


-Festiwal ?Zaczarowanej Piosenki? to festiwal inny od wszystkich – mówi Martynka? Tu wokaliści śpiewają nie tylko głosem, ale sercem i całym swoim życiem. W ciągu 14 lat do udziału w ogólnopolskim konkursie wokalnym na ?Zaczarowaną Piosenkę? nadesłano do Fundacji Dymnej ponad 4 tys. zgłoszeń. 80 laureatów otrzymało statuetki Zaczarowanego Ptaszka i odebrało nagrody o łącznej wartości ponad 1 miliona złotych. Z finalistami śpiewało 75 największych gwiazd polskiej piosenki. Kandydatów oceniało 126 jurorów. Dzięki emisjom Telewizji Polskiej festiwal zgromadził ok. 42-milionową publiczność.
Kontynuacją Festiwalu Zaczarowanej Piosenki są cykliczne koncerty ?Zaczarowanego Radia Kraków?. Co roku Festiwalowi Zaczarowanej Piosenki towarzyszą Ogólnopolskie Dni Integracji ?Zwyciężać Mimo Wszystko?. Pomysłodawczynią tych przedsięwzięć jest Anna Dymna. Patronat honorowy nad wydarzeniami objęła pierwsza dama Agata Kornhauser -Duda.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.