Wspólny trening judoków i taekwondoków

Zawodnicy taekwondo z Ostrowieckiego Stowarzyszenia Taekwondo Olimpijskiego i judo z klubu MUKS Ostrovia zakończyli sezon wspólnym integracyjnym treningiem.
Sala sportów walki na KSZO zgromadziła blisko 30 zawodników, którzy pod czujnym okiem trenerów: Teresy Dybiec, Wioletty Walerowicz, Piotra Czai wymieniali się doświadczeniami. Mogłoby się wydawać, że judo i taekwondo to bardzo pokrewne dziedziny, gdyż obydwa sporty walki wywodzą się z tradycji dalekiego wschodu. Jednak jak pokazał trening poza przywiązaniem to kultury i tradycji dalekowschodniej przejawiającej się w podobnym ceremoniale i organizacji treningu, techniki i zadania zdecydowanie się różnią. Inny jest charakter walki, techniki obrony i ataku. Dyscypliny różnią się również przygotowaniem motorycznym.
Dla obydwu grup trening był ciekawym i inspirującym doświadczeniem, pierwszym w historii klubów, ale z pewnością nie ostatnim. Taekwondocy OSTO i Judocy Ostrovii pozdrawiają życząc udanych wakacji i zapraszają do śledzenia dalszych poczynań już od września.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *