Złodzieje karmy dla zwierząt zatrzymani. Usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem

Ostrowieccy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 38 i 46 lat podejrzanych o bulwersujące włamanie do lokalu zajmowanego przez Ostrowieckie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt ?Animals?. Łupem sprawców padła karma oraz rożnego rodzaju akcesoria dla zwierząt o wartości blisko 15 tys. zł. Mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

-W minioną niedzielę dyżurny ostrowieckiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie o włamaniu do  lokalu zajmowanego przez jedno ze stowarzyszeń znajdujące się na terenie miasta – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim, Ewelina Wrzesień. -Jak wynikało ze wstępnych ustaleń, sprawcy włamali się w nocy z soboty na niedzielę i skradli stamtąd różnego rodzaju mienie w postaci karmy oraz akcesoriów dla zwierząt. Pokrzywdzony wartość strat oszacował na kwotę blisko 15000 złotych. Sprawą od razu zajęli się policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich. Śledczy szybko wpadli na trop włamywaczy, którymi okazali się być dwaj mężczyźni w wieku 38 i 46 lat. Ponadto ustalili, że w zdarzeniu brał udział nieletni w wieku 14 lat. W wyniku podjętych czynności mundurowi odzyskali część skradzionego mienia. Wczoraj dwaj dorośli sprawcy trafili do policyjnej. Funkcjonariusze dotarli również do nieletniego, z którym zostały wykonane niezbędne czynności. Dzisiaj 38 i 46 latek zostaną doprowadzeni do prokuratury celem zastosowania wobec nich środków zapobiegawczych.

Za przestępstwo, którego się dopuścili się grozi im teraz kara pozbawienia wolności do lat 10, zaś nieletni sprawca odpowie za swoje zachowanie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *