Czas na sparingi – jutro z Motorem, w czwartek z OKS, a w sobotę ze „Stalówką”

10 lipca o godz. 11.30 KSZO zagra w Lublinie z Motorem, a 13 lipca o godz. 10 w Stalowej Woli ze Stalą. W czwartek, 12 lipca, nasi piłkarze zagrają o godz. 17 w Opatowie sparing z OKS.
Kto pewniakiem?
Oczywiście, dwójkę nowych piłkarzy tworzą Marcin Kaczmarek oraz Tomasz Persona. Obu nie trzeba specjalnie przedstawiać. Obaj występowali niegdyś w KSZO i obaj wracają niejako na stare śmieci. Z zespołem trenuje 24-letni bramkarz, Paweł Lipiec z ŁKS Łomża, który niegdyś strzegł bramki Motoru Lublin. Wiadomo już, że w zespole pozostanie Damian Pietrasik, ale klub musi mieć drugiego bramkarza. Musi, bo Dorian Frątczak zasili Garbarnię Kraków.
Trener Marcin Wróbel ma na treningu m.in. awizowanych już przez nas Adama Dźwigałę z Victorii Sulejówek, Kamila Ucińskiego z Granatu Skarżysko-Kamienna oraz całą plejadę młodych zawodników z niższych lig, wychowanków Radomiaka, Broni Radom, Juventy Starachowice, czy grup młodzieżowych KSZO. Testowany jest też Ilja Tymoszenko, którego poleca do gry w KSZO nasz były trener, Witalij Kwarczany.
Z zespołem trenują również nasi wychowankowie, którzy wrócili z wypożyczeń ? Kacper Dereń, który występował w Kamiennej Brody i Piotr Kutera, który rundę wiosenną spędził w Zawiszy Sienno.
W kadrze KSZO pewniakami są obecnie: Damian Pietrasik, Dominik Cheba, Damian Mężyk, Daniel Dybiec, Kacper Dereń, Mateusz Wróbel, Kacper Ziółkowski, Kamil Łokieć, Piotr Kutera, Bartłomiej Smuczyński, Jakub Kapsa, Kamil Bełczowski, Marcin Kaczmarek, Tomasz Persona, Jakub Chrzanowski, Oskar Brociek oraz Patryk Cheba i Piotr Jedlikowski, którzy jednak leczą jeszcze kontuzje. Na okres pół roku wyeliminowany z gry może też być Mateusz Madej, który niewykluczone, że będzie musiał się poddać operacji barku.
Kto odszedł?
Definitywnie z zespołem pożegnali się Michał Grunt, który przeszedł do Motoru Lublin i Włodzimierz Puton, który zasilił puławską Wisłę. Z KSZO żegna się także Stanisław Sarwicki. Do Łysicy Bodzentyn przeniósł się kapitan drużyny Radosław Kardas, do ŁKS Łagów Filip Rogoziński, a Marcin Dynarek zostanie grającym trenerem Kamiennej Brody.
Będzie come back Macieja Bąbla i Damiana Nogaja?
Najprawdopodobniej do drużyny powrócą dwaj wychowankowie KSZO. Mowa o bramkarzu Macieju Bąblu, który ostatni sezon spędził w Sokole Ostróda i Damianie Nogaju, który z kolei występował w sandomierskiej Wiśle. Ich powrót do klubu
będzie zgodny z wizją zespołu budowanego przede wszystkim w oparciu o własnych wychowanków i piłkarzy z najbliższego regionu.
W kręgu zainteresowań
Na dniach powinniśmy poznać nowych zawodników w ekipie KSZO. Jak się dowiedzieliśmy, KSZO interesuje się jeszcze takimi piłkarzami, jak:
*Jan Dźwigała, syn byłego piłkarza i trenera Dariusza, 25-letni stoper, który miniony sezon spędził w trzecioligowej Victorii Sulejówek
*Kamil Uciński ? młodzieżowiec z Granatu Skarżysko, testowany już w KSZO w okresie zimowym
*Michał Brudnicki ? 22-letni bramkarz z szerokiej kadry ŁKS Łódź
*Emil Więcek ? defensywny pomocnik Broni Radom
*Tomasz Bartosiak ? skrzydłowy z Granatu Skarżysko
*Paweł Lipiec ? 25-letni bramkarz z ŁKS Łomża, wcześniej grał w Motorze Lublin
*Paweł Marchewka ? ofensywny pomocnik z Warty Działoszyn, który wcześniej występował w Rakowie Częstochowa
*Krzysztof Zawiślak ? napastnik z Chełmianki Chełm
*Krystian Peda ? pomocnik, który występował w Termalice Nieciecza, GKS Bełchatów, a ostatnio w Świecie Skolwin.
*Kacper Majchrowski – bramkarz, który ostatnio występował w Lechii Dzierżoniów

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *