Piją i jadą

Kierował bmw z  3 promilami alkoholu w organizmie

W dniu 11 lipca 2019 r., po godz. 17, w Ostrowcu Świętokrzyskim, z jednego z osiedlowych parkingów wyjechał samochód osobowy, którego kierujący najprawdopodobniej znajdował się pod wpływem alkoholu. Na miejsce skierowani zostali funkcjonariusze z Wydziału Drogowego, którzy ustalili, że kierującym bmw był 51-letni mieszkaniec gminy Bałtów.  Badanie alkomatem wykazało, że faktycznie był on nietrzeźwy, miał blisko trzy promile alkoholu w organizmie. Policjanci dodatkowo ustalili, że mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. 

Teraz 51?latek  odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do zakazu sądowego.

Zatrzymali nietrzeźwego kierującego renaultem

W dniu 10 lipca 2019 r., przed godz. 20, w miejscowości Brzóstowa, uwagę  podróżujących w stronę Ostrowca Świętokrzyskiego dwojga mieszkańców naszego miasta, zwróciło uwagę na jadący przed nimi samochód marki Renault, którego kierujący poruszał się całą szerokością jezdni. O swoich spostrzeżeniach od razu powiadomili stróżów prawa.

-W momencie, kiedy pojazd gwałtownie zatrzymał się, świadkowie zdarzenia zatrzymali swój samochód, podbiegli do kierowcy i zabrali kluczyki uniemożliwiając dalszą jazdę ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Kierujący francuskim autem salwował się ucieczką, jednak szybko został zatrzymany przez przybyły patrol ostrowieckiej drogówki.  Alkomat wykazał blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie.

 65-letni mieszkaniec gminy Ćmielów za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Każdy z nas może zapobiec tragedii. Reagujmy, kiedy uczestnik imprezy po wypiciu alkoholu siada za kierownicę i próbuje odjechać. Nie bójmy się zainterweniować! Jeżeli mamy podejrzenia, że kierowca może być pod wpływem alkoholu zadzwońmy na policję. Informując o takich zachowaniach niejednokrotnie ratujemy życie innym uczestnikom ruchu drogowego. Dlatego reaguj – dzwoń na nr tel. 997 lub 112.

Nietrzeźwy w bramie

W dniu 10 lipca 2019 r., ok. godz. 22, na w Ostrowcu Świętokrzyskim na ul. Podstawie, 19-latek kierujący pojazdem marki Citroen nie dostosował prędkości do warunków jazdy i stracił panowanie nad swoim pojazdem. Następnie uderzył w bramę jednej z posesji, a następnie  naroże kolejnej nieruchomości, po czym ostatecznie zatrzymał się na środku pasa jezdni. Podczas prowadzonych czynności mundurowi wyczuli silną woń alkoholu od kierującego francuskim samochodem. Pierwsze badanie alkomatem wykazało, że 19-latek miał blisko promil alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że kierowca citroena nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Print Friendly, PDF & Email