XIII Festiwal Rockowo-Bluesowy ?Wielki Ogień? za nami

Festiwal Rockowo-Bluesowy ?Wielki Ogień? im. Miry Kubasińskiej jest jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych organizowanych w naszym mieście. Dzięki dobrej muzyce i wyjątkowej atmosferze jaki tworzą debiutanci z uznanymi i cenionymi muzykami Festiwal ten zapisuje się dużymi zgłoskami na muzycznej scenie Polski.

Jak co roku tak i tym razem organizatorzy Festiwalu stanęli na wysokości zadania i zapewnili Ostrowczanom nie lada muzyczną ucztę. Konkurs młodych wykonawców rozpoczął się w sobotę o godz. 15:00. Jury w składzie:  Krzysztof Dłutowski-organista, pianista, oboista współtwórca zespołu Breakout, Paulina Lenda-Kozub-wokalistka, autorka tekstów i muzyki, Laureatka ?Szansy na Sukces? oraz finalistka 1. Edycji ? Mam Talent? oraz Marcin Bracichowicz- gitarzysta, kompozytor i producent muzyczny- wieloletni gitarzysta Andrzeja Piasecznego i zespołu IRA zakwalifikowało do konkursu 18 zespołów, które zaprezentowały się na scenie Amfiteatru w Parku Miejskim, a byli to: 6BM, Biegun Zachodni, BlackJob, Egzotyczny Dandys Paryskich Bulwarów, Inclusion, Jurajski Oddział Bluesowy, Lampky, Maichero, Mitch, My Own waste land, Rainforest, Rif, Stonage Full Of Sun, TeasR,The Kroach, Voda trio,Wij, Ghetto.

XIII Festiwal rozpoczął się natomiast o godz. 19:30 w rytmach reggae z elementami rocka, popu, funky i ska. Miks gatunków jaki zaserwował zespół Reggaeside ? ubiegłoroczny laureat konkursu sprawił, że wielopokoleniowe grono odbiorców od razu poderwało się do zabawy. Sobotni wieczór wypełnił koncert Natalii Sikory, zwyciężczyni programu ?The Voice of Poland?, która w 2018 roku wydała płytę ?Tribute to Mira Kubasińska?.

Drugiego Dnia ?Wielkiego Ognia? oprócz części konkursowej mieliśmy możliwość zapoznać się z twórczością Krzysztofa Skiby-satyryka, felietonisty, showmana, autor tekstów piosenek, który zaprezentował swoją książkę pt.: ?Skiba ciągle na wolności. Autobiografia łobuza?. O godz. 20:30 sceną Amfiteatru zawładnął ?Nocny Kochanek? prezentujący muzycznie klasyczny heavy metal inspirowany gigantami gatunku. Zespół z powodzeniem wykorzystuje humor, dystans do świata, pastisz i gry językowe. Po dużej frekwencji, żywiołowej zabawie  poznać można było, że zaserwowana muzyka przypadła do gustu przybyłym na koncert.

Laureatów możemy poznać na stronie http://www.wielkiogien.ostrowiec.info. Zgodnie z tradycją za rok, na ostrowieckiej scenie wystąpią zwycięzcy tegorocznej edycji.

– Bardzo się cieszę, że tak licznie miłośnicy bluesa i rocka odpowiedzieli na nasze zaproszenie. Festiwal ten ma za zadanie promować młode zespoły, ale w głównej mierze upowszechniać dorobek artystyczny Miry Kubasińskiej wspaniałej piosenkarki, wokalistki zespołu Breakout. To zaszczyt, że ta wyjątkowa postać jest ambasadorką naszego miasta-powiedział prezydent miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *