Polki nie dały Czeszkom szans

W pierwszym meczu siatkarskiego turnieju Polki zwyciężyły Czeszki w trzech setach. Trenerzy umówili się także na rozegranie dodatkowego seta, który również padł łupem Polek.
*Polska ? Czechy 3:0 (26:24, 25:21, 25:11) i 25:22 w dodatkowym secie
Polska: Martyna Grajber, Klaudia Alagierska, Agnieszka Kąkolewska, Magdalena Stysiak, Joanna Wołosz, Katarzyna Zaroślińska-Król, Maria Stenzel (L) ? Julia Twardowska, w dodatkowym secie: Martyna Łukasik,Marlena Pleśnierowicz, Aleksandra Wójcik. Trener: Jacek Nawrocki.
Czechy: Andrea Kossanyiova, Veronika Trnkowa, Barbora Purchatova, Michaela Mlejnkova, Veronika Patockova, Pavla Smidova, Veronika Dostalova (L) ? Gabriela Orvosova, Simona Kopecka, Marie Kozubikova, Eva Rutarova, Simona Janeckova, Nikola Vańkova. Trener: Joannis Athanoasopoulos.
W polskim zespole brakowąło kontuzjowanej Malwiny Smarzek-Godek. Zastąpiła ją Katarzyna Zaroślińska-Król.
Na początku meczu biało-czerwone popełniały błędy, grały niedokładnie. Czeszki prowadziły nawet 9:6. Na szczęście nasze panie dobrze serwowały i broniły pola. W efekcie wyszły na prowadzenie 17:16, a później 24:21. O zwycięstwie w secie zdecydowała jednak gra na przewagi.
W drugim secie podopieczne trenera Jacka Nawrockiego objęły wysokie, bo 8:3 prowadzenie. Po chwili było już jednak tylko 10:9, bo znów zaczęły grać niedokładnie. Szybko opanowały jednak grę i ponownie wysoko prowadziły 14:9. Na nic zdały się liczne zmiany w ekipie czeskiej, bo Polski bez problemów utrzymały kilkupunktową przewagę i objęły prowadzenie w meczu 2:0.
Trzeci set był najkrótszy. Polski dały w nim ugrać rywalkom zaledwie 11 oczek.
W dodatkowej partii to w polskiej drużynie doszło do zmian. Na parkicie pojawiły się Marlena Pleśnierowicz, Martyna Łukasik, Aleksandra Wójcik i Julia Twardowska. Taka ekipa biało-czerwonych efektywnie wygrała partiĘ 25:22.
Harmonogram turnieju towarzyskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim:
20.07.2019 (sobota), 17.00 Czechy ? Białoruś
21.07.2019 (niedziela), 17.00 Polska ? Białoruś

One thought on “Polki nie dały Czeszkom szans

• 20/07/2019 at 20:42

Mecz towarzyski bez znaczenia zwycięstwo przy pustawej hali no cóż bilety po 35 i 25 PLN ktoś chyba przesadził.