Pływacy KSZO na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Pływali w finałach A i B

W Dzonkowie, silnym ośrodku pięcioboju nowoczesnego w województwie lubuskim, rozgrywano w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Mistrzostwa Polski Juniorów 17 i 18-letnich w Pływaniu. Pływacy KSZO swój udział w zawodach zaakceptowali występami w finałach A i B.

Najbliższa medalu była Aleksandra Banaczkowska. Ola z czasem 1.15,98 zajęła szóste miejsce w wyścigu na 100 m st. klasycznym.

W finale A popłynął również Michał Klimas. Ostrowczanin uplasował się na dystansie 50 m st. klasycznym na 8 pozycji (30,26).

W finałach B popłynęła także dwójka innych pływaków KSZO. Dominik Bielawa z czasem 57,45 był trzynasty na 100 m st. motylkowym. Tę samą lokatę w wyścigu na 400 m st. zmiennym z czasem 5.17,81 zajęła Oliwia Kurasińska.

KSZO w punktacji drużynowej uplasował się na 33 miejscu. Świętokrzyskie w klasyfikacji województw zajęło przedostatnie, 15 miejsce. Startowało 361 pływaków z 87 klubów.