Nowoczesne centrum monitoringu. Będą kolejne kamery

Do siedziby Straży Miejskiej przy ul. Świętokrzyskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim zostało przeniesione centrum monitoringu wizyjnego miasta.
Zakończyła się także jego modernizacja, a obecnie trwają próby, które poprzedzają odbiór techniczny całej nowoczesnej instalacji.
– Na tę chwilę testujemy całość i sprawdzamy, czy połączenia z wszystkimi punktami kamerowymi są prawidłowe i zabezpieczają odpowiednią widoczność – mówi Komendant Straży Miejskiej, Andrzej Kaniewski. Sprawdzamy też czy rejestracja obrazu realizowana jest bez zakłóceń i dochodzi do trwałego zapisu w nowych systemach informatycznych.
Przeprowadzka z pomieszczeń policji uwzględniała wymianę części urządzeń i dobudowę uwzględniającą nowsze dostosowane do obecnych standardów monitoringu, jak również montaż urządzeń umożliwiających transmisję ze wszystkich systemów do serwerowni w budynku przy ul. Świętokrzyskiej. Kolejnym punktem była rozbudowa infrastruktury pozwalająca na integrację systemów oraz włączenie nowo wybudowanych punktów kamerowych.
– Już widzimy, że nowe rozwiązanie poprawi jakość obserwacji przestrzeni publicznej w mieście – mówi komendant Andrzej Kaniewski. Jest szansa na jeszcze szybsze reagowanie na wszelkiego rodzaju naruszenia prawa. Cały system monitoringu w obecnym kształcie będzie obsługiwać sześciu operatorów w systemie 24-godzinnym.
Gmina Ostrowiec Świętokrzyski stawia na bezpieczeństwo, stąd reaguje na wszelkie sygnały zgłaszane prze mieszkańców.
– Nie zapomnijmy, że w ramach Budżetu Obywatelskiego powstał monitoring przestrzeni publicznej na osiedlu ?Ogrody? i ?Złotej Jesieni? – przypomina komendant. Teraz owe punkty będą stanowić integralną część systemu monitoringu miasta. Odbieramy już sygnały, że pojawienie się kamer na tych osiedlach zdecydowanie poprawiło bezpieczeństwo i zminimalizował ilość nieprzyjemnych incydentów. Warto wiedzieć, że na tym nie koniec, bowiem czeka nas budowa kolejnych siedmiu punktów kamerowych, co spowoduje zwiększenie bezpieczeństwa w naszym mieście. Inwestycja jest realizowana na wniosek Straży Miejskiej i mieszkańców miasta.
W ramach inwestycji pn. ?Rewitalizacja obszarów zdegradowanych o silnym, potencjale gospodarczym, społecznym i rekreacyjno -kulturowym na terenie miasta Ostrowca Świętokrzyskiego- rozbudowa monitoringu miasta wraz z przeniesieniem centrum monitoringu? wybudowane zostania cztery punkty kamerowe na skrzyżowaniach ulic: Aleja Jana Pawła II i Radwana, Aleja Jana Pawła II i Sienieńskiej, Aleja Jana Pawła II i Iłżeckiej, Żabiej i Aleja 3 Maja, a także na rondzie Republiki Ostrowieckiej.
Opracowana jest dokumentacja projektowa na dodatkowe lokalizacje do realizacji w latach następnych na skrzyżowaniach ulic Sienkiewicza i Polnej oraz Mickiewicza i Sienkiewicza.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Nowoczesne centrum monitoringu. Będą kolejne kamery

  • 29/07/2019 at 11:00
    Permalink

    Będzie można solidnie obserwować babki z jajkami przy targowicy i karać za to

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *