Stadion lekkoatletyczny zostanie uporządkowany

Zarząd Powiatu Ostrowieckiego zadecydował o zabezpieczeniu środków finansowych w wysokości 10 tys. zł z przeznaczeniem na wykonanie niezbędnych prac porządkowych na stadionie sportowym przy Szkole Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

– W związku z potrzebami szkoły sportowej, powstaniem klasy o profilu piłka nożna oraz sukcesami uczniów w lekkiej atletyce postanowiliśmy przeprowadzić konserwację stadionu sportowego- wyjaśniła starosta Marzena Dębniak.

Stadion przy SMS-ie jest jedynym w mieście obiektem o wytyczonej bieżni o długości 365 metrów, na której rozgrywane są zawody na szczeblu miejskim oraz powiatowym. Z obiektu korzystają również podopieczni placówek sąsiadujących: Publiczne Gimnazjum Nr 1, Liceum Ogólnokształcące Nr III im. Władysława Broniewskiego, Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii, Niepubliczna Szkoła Podstawowa, Gimnazjum, Liceum im. Stanisława Konarskiego.

Obecny stan nawierzchni nie pozwalał na bezpieczny i efektywny proces treningowy. Dofinansowanie zostanie przeznaczone na zakup mączki do uzupełnienia bieżni oraz ziemi, trawy i nawozów do poprawy stanu technicznego płyty boiska.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *