Siatkarki KSZO rozpoczynają przygotowania do pierwszoligowego sezonu

Już jutro, 1 sierpnia, siatkarki KSZO rozpoczną przygotowania do pierwszoligowego sezonu.
Przez trzy pierwsze tygodnie zajęć będą trenować nie tylko w hali i siłowni MOSiR, ale również korzystać z boisk do siatkówki plażowej na terenie Ośrodka Wypoczynkowego na Gutwinie. Z pewnością, jak podkreśla trener Łukasz Marciniak, skorzystają z dobrodziejstw Rawszczyzny. Nasz szkoleniowiec mówi, że zawodniczki indywidualne treningi rozpoczęły już w lipcu według ścisłego planu zajęć na siłowni i stabilizacji ogólnej. Poprosił siatkarki o bieżące informacje na temat podnoszonych kilogramów na siłowni.
Gotowy plan gier kontrolnych
Zespół KSZO został gruntownie przebudowany i będzie musiał odbyć wiele godzin treningów, by jak najlepiej się zgrać. Opracowany więc został plan spotkań kontrolnych i udziału w turniejach towarzyskich. Pod koniec sierpnia nasze panie rozegrają dwa mecze kontrolne. W pierwszy weekend września, czyli w dniach od 7 do 8, wezmą udział w turnieju w Mielcu, w którym zmierzą się ze Stalą Mielec, UKS Jedynką Tarnów, 7R Solną Wieliczką i Karpatami Krosno. W następny weekend, w dniach od 14 do 15 września, KSZO zorganizuje coroczny turniej towarzyski we własnej hali. Do Ostrowca przyjadą cztery drużyny, m.in. Sparta Warszawa i Joker Świecie. Na tydzień przed inauguracją rozgrywek w I lidze podopieczne trenera Łukasza Marciniaka rozegrają ostatnie spotkanie kontrolne. Przypomnijmy, że start I ligi wyznaczono na 28 września. Ostrowczanki zagrają wtedy u siebie z SMS PZPS I Szczyrk.

 

 

Zabraknie tylko Olgi
Kogo zobaczymy na pierwszym, czwartkowym treningu? Na pewno nie Olgę Pavlukovskayą, która przebywa na zgrupowaniu kadry Białorusi. Z Olgą jednak w składzie KSZO dysponuje 15-osobową kadrą. Na rozegraniu w ostrowieckim klubie zagra 23-letnia Karolina Szczygieł. Na środku ataku zobaczymy 22-letnią Nikolę Ambramajtys, a przyjęcie drużyny KSZO wzmocni 19-letnia Justyna Kędziora z Budowlanych Łódź. KSZO zasiliła ponadto częstochowianka, 20-letnia i mierząca 186 cm wzrostu, występująca na pozycji rozgrywającej, Izabela Klekot. W KSZO będą występowały dwie, kolejne zawodniczki, obie występujące w minionym sezonie w ekstraklasowej PTPS Piła. Pierwszą z nich jest 20-letnia, mierząca 186 cm wzrostu atakująca Monika Kacprzak, a drugą 20-letnia środkowa, Kamila Kobus. W KSZO zagra także 23-letnia Monika Kawa z Ósemki Siedlce, była zawodniczka rzeszowskiego Developresu, a także 19- letnia Julia Marcyjanik z #Volley Wrocław, była zawodniczka juniorskich zespołów Budowlanych Łódź i AZS AWF Wrocław.
KSZO pozyskał ponadto Olgę Samul, grającą na pozycji libero. W minionym sezonie występowała w barwach Radomki Radom. Ostrowiecki klub podpisał również kontrakt z 67-krotną reprezentantką Słowacji, występującą na pozycji przyjmującej, Ericą Salancovą, a także Joanną Kapturską, która reprezentowała już nasz klub, miniony sezon spędziła w Radomce Radom, a trenera Łukasza Marciniaka doskonale zna z okresu gry i wspólnej pracy w Developresie Rzeszów. W zajęciach klubowych regularnie uczestniczyć ma i znaleźć w kadrze pierwszoligowego zespołu trzy zawodniczki Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Do Wiktorii Rdzanek dołączyły Oliwia Błaszczak i Emilia Piotrowska.
W koszulkach firmy White Hare
W najbliższym sezonie siatkarki KSZO występować będą w sprzęcie firmy White Hare, którą założył były rugbista Krzysztof Zając. W koszulkach tej marki grają na co dzień siatkarskie mistrzynie Polski z ŁKS Łódź oraz najlepsze w kraju szczypiornistki z MKS Lublin. Firma White Hare ma w swojej ofercie innowacyjną odzież, zaopatrzoną w specjalne gąbki, które zabezpieczają newralgiczne miejsca na ciele sportowców. Ambasadorką firmy jest znakomita rozgrywająca reprezentacji Polski w piłce ręcznej kobiet, Kinga Achruk. Jak się dowiedzieliśmy, nowy partner techniczny przygotuje dla ostrowieckich siatkarek cały sprzęt, zarówno stroje treningowe jak i meczowe, a także dresy i torby.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Siatkarki KSZO rozpoczynają przygotowania do pierwszoligowego sezonu

  • 31 lipca 2019 at 14:04
    Permalink

    Wreszcie jest w miarę profesjonalnie, BRAWO!!! Teraz tylko długi spłacić i będzie dobrze.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *