Mieszkańcy byli czujni… Nietrzeźwy bez kluczyków

Ponad dwa promile alkoholu w organizmie miał 46-letni mężczyzna, który w dniu 31 lipca 2019 r. wsiadł za kierownicę fiata. Dalszą jazdę uniemożliwili mu inni uczestnicy ruchu drogowego, którzy o całym zdarzeniu poinformowali policję.

-Zdarzenie miało miejsce w Obręcznej ?mówi podkomisarz Agata Fejlich, oficer prasowy KPP w Opatowie. ?Maluch? jechał ?wężykiem?, stąd też obywatele poruszający się za tym pojazdem nie tylko powiadomili policję, ale wykorzystując właściwy moment zmusili kierowcę do zatrzymania, a następnie zabrali mu kluczyki i nie pozwoli oddalić się z miejsca zdarzenia do czasu przybycia mundurowych.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać funkcjonariuszom policji.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości 46-letniemu mieszkańcowi powiatu ostrowieckiego grozi wysoka grzywna, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a także kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *