Przerwana hodowla

W dniu 4 sierpnia 2019 r. policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim postanowili odwiedzić jedno z mieszkań na terenie miasta, gdyż przypuszczali, że może tam mieć miejsce narkotykowy proceder.

-W drzwiach mieszkania mundurowi napotkali kobietę, która właśnie wychodziła, ale musiała zmienić plany ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. W jednym z pokoi ustawionych było 5 doniczek z krzakami konopi o wysokości od 65 do 75 centymetrów. Kolejne doniczki z mniejszymi roślinami znajdowały się na parapecie okna. Ponadto w mieszkaniu znajdowały się jeszcze nasiona tych roślin oraz środki do ich pielęgnacji. Jak się okazało, 30-latka przyszła podlać swoją uprawę.

Rośliny zostały zabezpieczone, a kobieta zatrzymana.  W trakcie dalszych czynności okazało się, że uprawę tę prowadziła wspólnie ze swoim 31-letnim znajomym. Mężczyzna również został zatrzymany, po czym oboje usłyszeli zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za popełnione przestępstwo grozi im nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *