Szaleństwo na drodze wojewódzkiej?

Nowa droga nr 754 od ostrowieckiego skrzyżowania z ul. Radwana i Bałtowską w kierunku Bałtowa od wiosny cieszy kierowców.
Zadowoleni są także rowerzyści, dla których wydzielono ścieżkę. Jednak mniej radości okazują mieszkańcy ul. Bałtowskiej, choć też na jej budowę czekali bardzo długo.
-Odbywa się tu istne szaleństwo, i w dzień, i w nocy. Kierowcy naciskają na pedał gazu w podłodze, a motocykliści przekręcają manetkę, nawet nie zwalniają przy wysepkach dla pieszych. Przyznam, że boję się z tych przejść korzystać, bo nie wiem, czy przy tej prędkości kierowca jest mnie w stanie zauważyć -mówi jeden z mieszkańców.
-Kierowcy w ogóle nie przestrzegają prędkości obowiązującej w terenie zabudowanym do 50 km/h. Nie daj Boże, żeby z którejś z posesji nie wybiegło nagle dziecko, czy też zjechało ze ścieżki rowerowej na drogę. Nie zdążyliby wyhamować. -dodaje inna mieszkanka. -Droga ta powinna być monitorowana przez policję, przydałby się fotoradar.
Oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim, Ewelina Wrzesień zapewniła, że droga wojewódzka jest patrolowana przez funkcjonariuszy ostrowieckiej „drogówki” i są to patrole zarówno oznakowane, jak i nieoznakowane.
-Na całej długości drogi w granicach powiatu ostrowieckiego odbywa się wzmożona kontrola kierowców. Weryfikowani są oni pod względem trzeźwości, przestrzegania przepisów prawa ruchu drogowego, w tym dostosowania obowiązującej prędkości do przepisów i warunków na drodze oraz posiadania wymaganych dokumentów: prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego. Pojazdy sprawdzane są także pod względem technicznym, w tym też stan opon i felg. W przypadku stwierdzenia jakichkolwiek nieprawidłowości kierowcy karani są mandatami.
Uwagi mieszkańców za pośrednictwem oficera prasowego trafiły do naczelnika Ruchu Drogowego KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Każdy z kierowców, który łamie przepisy, musi liczyć się z karą. Jednak nie tylko o karanie tu chodzi, lecz o świadomość narażania życia i zdrowia. Interpelację w sprawie częstszych patroli na tym odcinku drogi złożyła również radna Joanna Pikus.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *