Targowiska Miejskie coraz nowocześniejsze

W błyskawicznym tempie na Targowisku Miejskim w Ostrowcu Świętokrzyskim trwa realizacja zadania ?Budowa wiaty handlowej oraz przebudowa, rozbudowa i nadbudowa budynku handlowo -usługowego oraz zmiany sposobu jego użytkowania na budynek biurowo-socjalny?.
Jest duża szansa, że inwestycja ku uciesze kupujących i handlujących zostanie oddana do użytku już w październiku tego roku.
– Chciałbym podziękować dyrektorom Targowisk Miejskich, bowiem w ostatnich latach to miejsce zmieniło znacząco swe oblicze – mówi prezydent Jarosław Górczyński. Spory udział ma w tym i firma ?ADMA? Mariana Maciasa, która wzniosła wiatę ?Mój Rynek?, która tętni życiem, a teraz realizuje kolejną. Za to też dziękuję. Po tym, jak pierwsza konstrukcja powstała, zapadła decyzja, by wybudować niemal bliźniaczą obok, aby podnosić standard handlu z myślą i o sprzedających, i o kupujących.
Powstający obiekt ma wymiary 28,20×54,20 m, powierzchnię zabudowy 1528,44 m kw., zaś powierzchnię handlową 701,26 m kw. W nowej wiacie zaplanowano 34 boksy handlowe (2 boksy o wymiarach 3×6,12 m, 20 boksów o wymiarach 3×4,55 m, 12 boksów o wymiarach 3×3,78 m) oraz 29 miejsc handlowych o wymiarach 3×3,5 m wraz z drogami komunikacyjnymi szerokości 4,38 -4,74 m, a także budynek biurowo ? socjalny z zapleczem sanitarnym, przeznaczony dla inkasentów oraz służb porządkowych, zatrudnionych na terenie targowiska.
Miejsca handlowe zlokalizowane pod wiatą mają zapewnione oświetlenie sztuczne oraz naturalne. Całość jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich.


– Na plac budowy weszliśmy w czerwcu, a termin zakończenia prac wraz z pozwoleniem na użytkowanie zaplanowano na grudzień – mówi Marian Macias z firmy ADMA. Już wiadomo, że termin prac zostanie skrócony co najmniej o miesiąc. Duża w tym zasługa wspaniałej współpracy z władzami miasta oraz Targowisk Miejskich. Przygotowujemy się już do położenia kostki, a równocześnie w innym miejscu powstają boksy, które zaplanowano do tej inwestycji.
– Boksy tu zlokalizowane wykonane zostaną w dobrym standardzie i będą posiadać możliwość swobodnej aranżacji – mówi dyrektor Targowisk Miejskich, Mariusz Kosiarz. W większości dedykujemy je pod towary przemysłowe, głównie odzież. Tutaj zlokalizowane zostaną również usługi, tak bardzo popularne na targowisku. Mamy już wstępne deklaracje od osób zainteresowanych prowadzeniem tutaj swej działalności, co nas bardzo cieszy.
Jak zapowiada prezydent Jarosław Górczyński, jedna, czy druga wiata to nie koniec, bowiem nadal będą koncentrowane działania i nowe inwestycje w tej lokalizacji.
– Mimo upływu lat ostrowieckie targowisko jest prawdziwą potęgą. Z jednej strony – wiele firm stawiało, nie gdzie indziej, a właśnie tutaj swe pierwsze kroki, ale także nadal jest to miejsce spotkań nie tylko ostrowczan – przyznaje prezydent Jarosław Górczyński.

Zadanie jest realizowane w ramach projektu: ?Rewitalizacja obszarów zdegradowanych o silnym potencjale gospodarczym, społecznym i rekreacyjno- kulturowym na terenie miasta Ostrowca Świętokrzyskiego – budowa zadaszenia części placu targowego wraz z towarzyszącą infrastrukturą techniczną, rozbiórką 7 budynków kolidujących z przedmiotową inwestycją?. Koszt wykonania robót wynosi 3.672.042,00 zł.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *