Mocni wiarą, miłością i nadzieją

Ponad 100 osób wyruszyło niedzielnym rankiem w XXXVI Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę.
Pątnicy idą w dwóch grupach: złotej z parafii św. Michała Archanioła i błękitnej z parafii NMP Saletyńskiej.
Idą z błogosławieństwem ks. dziekana Jana Sarwy, który przed wymarszem odprawił Mszę św. w intencji pątników i trudów ich drogi. Idą niosąc przed Tron Matki Bożej w Częstochowie swoje intencje: prośby o zdrowie, o dobre życie, o pomyślność na egzaminach, o dostanie się na studia, o dobrą pracę oraz podziękowania za dotychczasową Boża opiekę. Pani Ola idzie już po raz trzynasty. Mówi, że to niewiele, że są od niej bardziej wytrwalsi. Pani Halina nie pamięta dokładnie, który to rok z rzędu pokonuje drogę z Ostrowca na Jasną Górę.
-Na pewno ponad 20 lat. Wciąż z tą samą intencją, z mocną wiarą i z jeszcze większą nadzieją. Nie tracę ducha. Wierzę… -mówi pani Halina.


-Czasami bywa ciężko. Każdy ma taki słabszy moment, ale trzeba to pokonać i iść dalej. Nieraz mam wrażenie, że Duch Święty mnie pcha, że sam nie dałbym rady, bo nie miałbym na tyle siły. Bywało, że chciałem wracać z drogi, a co postój leczyłem bąble na nogach. Ale to nic….Chęć przeżycia tego wyjątkowego spotkania z Matką Bożą na Jasnej Górze jest silniejsze – mówi Karol.
Pątnicy ruszyli w stronę Kałkowa. Tam był pierwszy, dłuższy odpoczynek. Po drodze zatrzymali się też w Janiku, witani przez mieszkańców. Tradycyjnie na pielgrzymów czekali mieszkańcy gościnnego Nietuliska Dużego. Tam co roku przy miejscowym kościele parafianie przygotowują posiłek dla pątników, częstując smakołykami. Po drodze czeka ich mnóstwo serdeczności i pozdrowień od przechodniów oraz przejeżdżających kierowców, ale też sierpniowy skwar, ulewne deszcze czy burze. A wszystko po to, by znaleźć się wśród tysięcy pielgrzymów z całego kraju na Jasnej Górze, przed obrazem Matki Bożej.
Zachowajmy więc pielgrzymów w codziennej, modlitewnej pamięci. Nad ich bezpieczną drogą czuwają – służby porządkowe oraz służby medyczne, a także dyrektor pielgrzymki, ks. Mariusz Wasil i przewodnik ks. Marek Nakonieczny. Ostrowieccy pątnicy wejdą na Jasną Górę 12 sierpnia.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *