Piknik wojskowy przy ulicy Okólnej. Radośnie przeżywajmy Święto Wojska Polskiego

W najbliższą niedzielę, 11 sierpnia, na terenie Ośrodka Sportowo-Rekreacyjnego Michael przy ulicy Okólnej 19 odbędzie się piknik wojskowy. Wszystkich ostrowczan zapraszamy do wzięcia w nim udziału już od godz. 13. Rozpocznie się wówczas program wojskowy. O godz. 15 zaś rozpocznie się część piknikowa Święta Wojska Polskiego, która potrwa aż kilka godzin. Piknik organizowany jest przez Akcję Katolicką i Hospicjum im. Jana Pawła II oraz 10 Świętokrzyską Brygadę Wojsk Obrony Terytorialnej imienia majora Eugeniusza Gedymina Kaszyńskiego ps. ?Nurt? i Wojskową Komendę Uzupełnień. Patronat nad wydarzeniem objął przewodniczący senackiej komisji obrony, senator Jarosław Rusiecki.
– Celem pikniku jest uhonorowanie męstwa żołnierzy Wojska Polskiego, którzy w obronie Ojczyzny zawsze kierowali się najwyższymi wartościami wypisanymi na sztandarach: ?Bóg, Honor, Ojczyzna? ? mówi Jarosław Rusiecki. -Podczas wydarzenia uczcimy także 99. rocznicę Bitwy Warszawskiej, która jest też Świętem Wojska Polskiego, a w naszej historii jest również określana jako ?Cud na Wisłą 1920 roku?.
W ramach pikniku odbędzie się kolejny etap kampanii ?Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej?. W godzinach od 13 do 19 każdy, kto ukończył 18 lat, a nie ma jeszcze 50 lat, otrzyma możliwość wstąpienia do wojska na jeden dzień. Chętni będą mogli wziąć udział w zajęciach w terenie, poznają sprzęt wojskowy oraz nauczą się celować z wykorzystaniem symulatorów. Jak podkreśla podpułkownik Piotr Zawiślak ? zastępca komendanta Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach, na placu przy ulicy Okólnej pojawią się pojazdy do szkolenia polskich kontyngentów wojskowych używane w ćwiczeniach i misjach zagranicznych oraz krajowych, a także sprzęt wojskowy służący rozminowaniu.
Warunkiem uczestnictwa w akcji ?Wojskowe Wyzwanie? jest ukończone 18 lat i dobry stan zdrowia. Osoby zainteresowane udziałem w zajęciach wojskowych muszą przesłać do 7 sierpnia swoje zgłoszenie oraz oświadczenie o stanie zdrowia na adres e-mail: w.lasia@ron.mil.pl. Szczegółowe warunki udziału w zajęciach określone są w regulaminie kampanii ?Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej? w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych.
Kapitan Renata Mycio, pełniąca obowiązki oficera prasowego 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej, mówi że podczas pikniku będzie się można dowiedzieć, jak zostać żołnierzem Wojsk Obrony Terytorialnej. Brygada zaprezentuje pojazdy ciężarowe i osobowe będące na jej wyposażeniu, a także motocykle i ruady.
Ksiądz Paweł Anioł reprezentujący Akcję Katolicką zapewnia, że dla uczestników pikniku znajdzie się i coś dla ciała i dla ducha. Obejrzymy występ wokalny Jarosława Matysiaka i pokaz musztry paradnej orkiestry wojskowej z Rzeszowa. Będą konkursy i pokazy filmów. Wystąpi Zespół Pieśni i Tańca ?Racławice? oraz muzycy z Niepublicznej Świętokrzyskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzu. Ostrowczanie będą mogli skorzystać ze stoisk rękodzielniczych, gastronomicznych i medycznych, a na dzieci będzie czekało sporo atrakcji.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Piknik wojskowy przy ulicy Okólnej. Radośnie przeżywajmy Święto Wojska Polskiego

  • 07/08/2019 at 08:51
    Permalink

    A po co w tym samym czasie piknik na gutwinie? Czyżby rywalizacja na szczeblach władzy?

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *