Do Łodzi autobusem PKS

-Do Łodzi nadal jeździć będą dwa autobusy kursowe PKS Ostrowiec, a w niedzielę po południu także trzeci – zapewnia Norbert Bogoń, dyrektor ds przewozów.
W czerwcu mieliśmy kilka telefonów od czytelników z naszego miasta, dotyczących linii autobusowej do Łodzi. Dzwonili rodzice tegorocznych absolwentów, którzy planowali złożyć dokumenty na znanych i cenionych łódzkich uczelniach, ale także sami przyszli studenci. Słyszeli bowiem, że podobno do Łodzi ma kursować dziennie tylko jeden autobus. To ich zaniepokoiło, bo z tym miastem połączenia komunikacyjne nie są najlepsze. Nie kursują na tej trasie pociągi. Nadzieja pozostała więc w sprawnej komunikacji autobusowej.
Dyrektor Norbert Bogoń rozwiewa obawy młodych ostrowczan, potwierdzając, że nadal do Łodzi jeździć będą dwa autobusy, a w niedzielę po południu dodatkowo trzeci dla studentów wracających z domu. Będzie on kursował w okresie nauki.
-Cenimy sobie naszych stałych klientów. Mogą oni na nas liczyć ? zapewnia dyrektor.
Równocześnie dyrektor przyznaje, że wiosną tego roku, przez dwa czy trzy tygodnie były pewne problemy na tej trasie, ponieważ PKS został zasypany ofertami szkół. Młodzież ze szkół ostrowieckich i w regionie (ponad sto), pod koniec roku szkolnego zaplanowała wycieczki i wszyscy prosili o nowoczesne autokary. Trudno nam było nie spełnić raz w roku takiej prośby. Na wycieczki do Warszawy, Zakopanego, Gdańska wysyłaliśmy najlepsze autokary.
Ostrowiecka młodzież wybiera przede wszystkim uczelnie w Lublinie, Krakowie, Warszawie i Łodzi. W tym ostatnim mieście najwięcej osób studiuje na Uniwersytecie Łódzkim, Uniwersytecie Medycznym i Politechnice Łódzkiej.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *