Motocykliści po raz dwunasty ?zlecieli? do Bałtowa (zdjęcia)

Wspaniały klimat i świetne koncerty to wyróżnik już dwunastej edycji Międzynarodowego Zlotu Moto Zauro Music, który odbył się w miniony weekend na bałtowskiej Okręglicy.

– Mamy gości nie tylko z naszego kraju, ale przyjechali do nas zaprzyjaźnieni motocykliści z Ukrainy, Litwy, Rumunii, a nawet ze Szwecji- wylicza Michał Wójcik z ostrowieckiego oddziału klubu motocyklowego Gremium MC. W tegorocznej paradzie na Św. Krzyż uczestniczyło ponad 500 motocykli.

Mimo iż w sobotę aura spłatała psikusa impreza udała się doskonale ze względu m.in. na wspaniały zestaw artystów, który zagrał dla miłośników rockowych brzmień. W piątek do czerwoności rozgrzała ?Łydka Grubasa?, która pojawiła się w Bałtowie wprost po festiwalu Pol?N?Rock, zaś w sobotę ?Sztywny Pal Azji? zagrał ?po drodze? na sopocki festiwal.

– Cieszy mnie, że motocyklowe towarzystwo, które zjeżdża do nas zawsze jest zadowolone, a nam jako organizatorom udaje się spiąć wszystko, choć to duże wyzwanie- słyszymy. Wiele osób deklaruje, że będzie do nas przyjeżdżać do końca świata. Tutaj jest też klimat i Moto Zauro Music wpisał się na stałe w kalendarz motocyklowych imprez.

To co daje się zaobserwować na bałtowskim zlocie to wielopokoleniowość.

– Najmłodszy uczestnik ma koło miesiąca, to Julian-syn naszego brata klubowego Radka, a kto jest najstarszy? Nie wiem- mówi Michał. Ale faktycznie nasz zlot przyciąga osoby w najróżniejszym wieku.

Wiele osób niezmotoryzowanych z tęsknotą patrzyła na zaparkowane w parku maszyn dwukołowce, które zjechały do Bałtowa.

– Maszyny są inne niż jeszcze dziesięć lat temu- przyznaje Michał. Daje się odczuć, że ich użytkownicy są zamożniejsi, przez co i motocykle są co tu dużo mówić mocno wypasione.

Kogo Moto Zauro Music zaraził motocyklową pasją może przyłączyć się do ostrowieckiej braci.

– Spotykamy się w barze ?Za Siedem Siódma? przy ulicy Młyńskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim, do którego wszystkich zapraszamy.  

Są głosy na nie

Mimo iż zlot Moto Zauro Music odbywał się po raz dwunasty i jak dotychczas przebiegał spokojnie impreza nadal budzi kontrowersje.

W tym roku pojawiła się nawet interpelacja skierowana do przewodniczącej Rady Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim w tej sprawie.

– (?) stresem dla mieszkających na ulicy Bałtowskiej ludzi starszych jest zbliżający się trzydniowy zjazd motocyklowy w Bałtowie- czytamy w interpelacji radnej Joanny Pikus. Obawiają się oni wyścigów motocyklowych po nowej nawierzchni drogi, które też obecnie mają miejsce. Stąd prośba o zwiększenie monitoringu służb drogowych.

W odpowiedzi zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim Leszek Kołodziejczak zagwarantował skierowanie w tym okresie większej ilości funkcjonariuszy.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *