Sprytna 63-latka

W ciągu minionych trzech tygodni ostrowieccy policjanci odnotowali trzy kradzieże damskich torebek na tzw. wyrwę. Wszystkie te przestępstwa miały miejsce w bardzo niewielkiej odległości od siebie, a sprawca zwykle uciekał w tym samym kierunku. Pokrzywdzonymi zawsze były kobiety, które nie mogły dogonić sprawcy.
-W dniu 10 sierpnia 2019 r., okradziona w taki sam sposób 63–latka, cały czas podążała za sprawcą, który uciekał do pobliskich wieżowców, gdzie wjeżdżał na najwyższe piętro i tam dokonywał penetracji torebek, z których zabierał głównie pieniądze i telefony komórkowe, a pozostałe rzeczy porzucał. Po pewnym czasie sprawca opuścił blok inną klatką i poszedł w stronę swojego miejsca zamieszkania. Nie dotarł tam jednak, gdyż został zatrzymany przez policyjny partol z miejscowej jednostki, a następnie rozpoznany przez pokrzywdzoną kobietę.
Sprawcą okazał się 19-latek. Mężczyzna przyznał się do popełnienia trzech kradzieży torebek, za które usłyszał już zarzuty. Grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *