„Con Anima” porwali serca słuchaczy

We wnętrzach kościoła pw. św. Piotra i Pawła w Waśniowie po raz pierwszy w historii parafii odbył się Koncert Uwielbienia pt. ?Święć się Imię Twoje? w wykonaniu miejscowego Chóru ?Con Anima?, działającego pod dyrekcją Moniki Gryzki oraz zaprzyjaźnionych instrumentalistów.
Niezwykłe aranżacje sakralnych utworów, z elementami jazzu, popu i reggae porwały serca słuchaczy i były prawdziwą ucztą dla duszy. Mottem przewodnim koncertu było Uwielbienie Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie oraz błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem przez proboszcza parafii i organizatora wydarzenia, ks. dziekana Ryszarda Koneckiego. Koncert był niezwykłym darem miłości i wdzięczności Bogu oraz wyrazem radości z Jego obecności. To niesamowite przeżycie duchowe, nadające modlitwie formę radosnego śpiewu i tańca ku chwale Bożej, jednocześnie połączonej z chwilami refleksji i spokoju. Profesjonalizm dyrygenta M. Gryzki i chórzystów, a także oprawy muzycznej oraz bijąca pozytywna energia przekazu unosiła się po świątyni. Koncert zachwycił słuchaczy, a wykonawcy oklaskami byli zachęcani do bisów. Opuścili kościół w blasku zachwytu i gratulacji.


Chór ?Con Anima? powstał w styczniu 2012 r. przy parafii w Waśniowie. Pierwszy raz wystąpił podczas Świąt Wielkanocnych. Jest chórem mieszanym, czterogłosowym i liczy 30 osób. Do jego powstania przyczynił się organista Arkadiusz Gryzka, który od dawna marzył o powołaniu chóru parafialnego. Był też jego kierownikiem. Zajmował się opracowaniami muzycznymi i aranżacją utworów. Od początku pomagały mu córki ?Sylwia i Monika, dziś już absolwentki edukacji muzycznej Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Sylwia Gryzka ?Ośko prowadzi wraz z mężem Kamilem grupy muzyczne w sąsiednich gminach, zaś Monika Gryzka z wielkim zaangażowaniem i sercem prowadzi chór w Waśniowie. ?Con Anima? w tłumaczeniu z języka łacińskiego oznacza ?Z Duszą? i taki też jest chór oraz jego chórzyści. Trudno nie zauważyć, że wielbienie Boga poprzez śpiew jest dla nich niesamowitym źródłem radości, gdyż zgodnie z powiedzeniem: ?Kto śpiewa, dwa razy się modli?.


Z pewnością Chór ?Con Anima? usłyszymy jeszcze nie raz. Już 14 września w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego Chór ?Con Anima? wystąpi z Koncertem Uwielbienia na Świętym Krzyżu o godz. 12. Koncert będzie transmitowany przez TV Trwam i Radio Maryja. W koncercie wystąpili soliści: Aleksandra Tarno, Patryk Renduda, Kinga Tracz, Zuzanna Walas, Natalia Biernat, Magdalena Duda, Anna Jałocha, Urszula Janus i Arkadiusz Gryzka oraz wspaniali instrumentaliści: Krystyna Klepacz ?trąbka, Mateusz Ruczyński ?puzon, Marcin Walas ?saksofon, Kamil Ośko ?saksofon tenorowy/piano, Sylwia Gryzka?Ośko ?instrumenty klawiszowe, Paweł Grabski ?gitara, Anna Lupisz ? bas, Jakub Jagieła ?perkusja oraz Michał Walas ?perkusjonalia.
Wykonawcy koncertu za naszym pośrednictwem dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do jego organizacji: duchownym i pasterzom parafii w Waśniowie ? ks. proboszczowi Ryszardowi Koneckiemu z ks. Markim Pereszluchą, za wsparcie duchowe ? ks. Janowi Butrynowi, ks. Cezaremu Zybale i ks. Markowi Dzióbie, za obecność na koncercie ojcu superiorowi Dariuszowi Malajce – rektorowi Bazyliki Trójcy Świętej na Świętym Krzyżu oraz zaprzyjaźnionym Elizie i Marcinowi Walasom.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *