Cztery osoby zginęły w wypadku w Miłkowie

W dniu 23 sierpnia 2019 r., o godz. 22, w Miłkowie na drodze krajowej nr 9, w wypadku volkswagena golfa zginęły cztery osoby. Piąta osoba została ranna i walczy o życie.

Jak poinformowała aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim, poruszający się w stronę Opatowa samochód osobowy marki volkswagen golf, kierowany przez 27-latka, z nieustalonych przyczyn zjechał na pobocze, uderzył w znaki drogowe, po czym wjechał do rowu i uderzył w betonowy przepust. Trzy osoby poniosły śmierć na miejscu. Czwarta osoba zmarła po przewiezieniu do szpitala z powodu odniesionych w wypadku ran.

Autem podróżowało pięć osób: kierowca oraz pasażerowie – dwie kobiety i dwóch mężczyzn. Na miejscu zginęli kierowca oraz dwójka pasażerów: 63-letnia kobieta i 51-letni mężczyzna. Do szpitala zabrani zostali: kobieta, której personalia nie są jeszcze znane oraz 55-letni mężczyzna. Życia tego ostatniego nie udało się uratować.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że cztery osoby, których personalia są znane, byli mieszkańcami Ostrowca Świętokrzyskiego.

W akcji ratowniczej brali udział ostrowieccy strażacy. Ich działania polegały na rozcięciu karoserii za pomocą narzędzi  hydraulicznych, wyciągnięciu poszkodowanych. W akcji uczestniczyło 19 strażaków i 7 samochodów ratowniczo -gaśniczych.

Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratora.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *