Policjanci nie kupili tej historyjki

W dniu 23 sierpnia 2019 r., ok. godz. 17.30, skarżyscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zuchwałym rozboju, do którego doszło w kantorze wymiany kryptowalut.

-38-letnia pracownica placówki relacjonowała, że do kantoru weszło trzech nieznanych mężczyzn w wieku ok. 25 -30 lat, którzy zażądali wydania gotówki -mówi nadkomisarz Kamil Tokarski, oficer prasowy KWP w Kielcach. Kiedy oświadczyła, że nie ma pieniędzy, jeden z napastników przyniósł z zaplecza nóż, którym jej groził. Wówczas wydała im 2.300 zł, po czym ci uciekli się w nieznanym kierunku. W trakcie przesłuchania 38-latka dodała, że w połowie sierpnia także padła ofiarą rozbójników, którzy zrabowali jej ponad 1.000 zł i dowód osobisty, jednak nie zgłosiła tego w obawie o swoje bezpieczeństwo.

Śledczy bacznie przyjrzeli się całej sprawie, budzącej od początku wątpliwości. Wzięli pod lupę także miejsce, gdzie miało dojść do rozbojów. Z pomocą przyszli im funkcjonariusze Świętokrzyskiego Urzędu Celno ?Skarbowego w Kielcach, którzy zbadali komputery będące na wyposażeniu kantoru. Szybko okazało się, że są to specjalne urządzenia służące do nielegalnych gier hazardowych, na których można grać za pomocą Internetu.

-W czasie kolejnego przesłuchania 38-latka przyznała, że oba napady wymyśliła, ponieważ sama grała na maszynach, nie płacąc za to ?dodaje nadkomisarz Kamil Tokarski. Aby zatuszować manko wymyśliła, że padła ofiarą rozbojów.

Ostrowczanka w przeszłości notowana była m.in. za oszustwo i składanie fałszywych zeznań. Teraz za zawiadomienie o niepopełnionych przestępstwach i ponowne składanie fałszywych zeznań może odpowiadać przed sądem. Za dopuszczenie się takich czynów grozi nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email