?Rawka od Nowa? jedną z najlepszych inwestycji Polski Wschodniej

Najciekawsze, najbardziej prorozwojowe i najważniejsze dla mieszkańców pięciu województw inwestycje ? 30 wybranych realizacji rywalizuje w kolejnej edycji konkursu Top Inwestycje Polski Wschodniej. Do 17 września swoich zwycięzców typować mogą internauci. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas VI Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku w dniach od 25 do 26 września).
Konkurs ma za zadanie wskazanie inwestycji samorządowych i podległych im spółek, a także inwestycji infrastrukturalnych i prywatnych, biznesowych, których efekt jest ważny dla regionu i jego mieszkańców.
? W ten sposób prezentujemy najlepsze praktyki inwestycyjne oraz doceniamy tych, którzy osiągnęli inwestycyjny sukces, dzięki odważnym, prorozwojowym decyzjom ? mówi Rafał Kerger, redaktor naczelny serwisów PortalSamorzadowy.pl, PulsHR.pl i WNP.PL. ? Do udziału w tegorocznej, szóstej już edycji konkursu, zaprosiliśmy zarówno inwestycje komunalne, jak też prywatne oraz dotyczące infrastruktury drogowej lub kolejowej z terenu województwa podlaskiego, lubelskiego, warmińsko-mazurskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego ? dodaje.
Wyboru dziesięciu najlepszych projektów dokona skupiająca profesjonalistów ze świata administracji, samorządu i biznesu Rada Konsultacyjna. Swoich faworytów w konkursie wskazać mogą również internauci głosując do 17 września br. poprzez www.portalsamorzadowy.pl.
Na liście nominowanych w konkursie Top Inwestycje Polski znajduje się ?Modernizacja basenów w Ostrowcu Świętokrzyskim?. Organizatorzy konkursu podkreślają, że trzy baseny, lazurowa woda, łóżka wodne, zjeżdżalnia rodzinna, plac zabaw i wiele innych wspaniałych atrakcji ? tak wygląda nowa, odkryta ?Rawszczyzna?. Przypominają, że zmodernizowany kompleks basenów oddany do użytku 7 lipca 2018 r. stanowi atrakcję dla mieszkańców miasta i regionu. W ciągu dwóch miesięcy 2018 roku odwiedziło go 55 321 użytkowników. Z usług obiektu korzystali również mieszkańcy województw ościennych. Zasięg terytorialny świadczenia usług ma ok. 70 km. Teren inwestycji obejmował obszar rekreacyjny urządzony na bazie zespołu basenów zewnętrznych pod nazwą ?Rawszczyzna?, które zostały uruchomione w 1976 roku i funkcjonowały do 2001 roku. Zespół basenów zewnętrznych pn. ?Rawszczyzna? stanowiły 3 baseny zewnętrzne o wymiarach 50×20 metrów każdy. Baseny posiadały zróżnicowaną głębokość. W linii basenu olimpijskiego (głębokość 2-2,2 m) funkcjonowała zadaszona wrotkarnia. Zadaszenie wrotkarni było posadowione na torowisku, co umożliwiało przejazd zadaszenia na basen olimpijski. Dodatkowo na koronie basenu olimpijskiego zostały wybudowane wyrzutnie ciepłego powietrza. Przykrycie basenu olimpijskiego jezdnym zadaszeniem oraz wyrzutnie ciepłego powietrza umożliwiały użytkowanie basenu do listopada.
Nagrody zostaną wręczone 25 września 2019 r. podczas gali towarzyszącej VI Wschodniemu Kongresowi Gospodarczemu w Białymstoku. Organizatorem konkursu Top Inwestycje Polski Wschodniej jest Grupa PTWP i redakcja portalu PortalSamorzadowy.pl. Szósta edycja największej konferencji biznesowej poświęconej perspektywom rozwojowym Polski Wschodniej ? Wschodni Kongres Gospodarczy ? odbędzie się w dniach 25-26 września 2019 r. w gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej ? Europejskiego Centrum Sztuki w Białymstoku. Zgromadzi około półtora tysiąca biznesmenów, polityków z regionu, kraju i Europy, inwestorów, finansistów, samorządowców, ekspertów, naukowców i dziennikarzy. Wydarzeniu towarzyszy hasło ?Tu spotyka się Zachód ze Wschodem”.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “?Rawka od Nowa? jedną z najlepszych inwestycji Polski Wschodniej

  • 2 września 2019 at 08:20
    Permalink

    Do tego tort na festynie i plebs wniebowzięty i głosy są. Niech ktoś poda choć jedną rzecz która robią włodarze aby zatrzymać młodych w tym mieście miodem płynącym

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *